Lenovo Legion 5 17 alınır mı?

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler...

Şimdi sadece tek bir husus kaldı o da ekran, Lenovo'nun kendi sitesinden baktığım kadarıyla 60Hz ve 144Hz panel seçenekleri bulunuyor. Acaba bu modelde hangisi kullanıldı?

Şu an bu muhabbetlerden ayrı olarak, laptop alma konusuda kafam iyice karıştı...bundan 2 hafta öncesine kadar laptop almaya karar verdiğimde 2-3 gün içerisinde alırım diye düşünüyordum. Daha sonra araştırmaya başladıkça(bilgisayarlar konusunda çok bilgili değilim), acaba bunumu alsam, yoksa aynı özelliklerde bu da varmış hem fiyatı daha uygun, ekranı 144Hz miş, daha iyi soğutuyormuş, RTX2070 varmış, RGB'si varmış, özelleştirilebiliyormuş, ömür boyu teknik destek veriliyormuş, ekranı tek parmakla kaldırılıyormuş vs. kendi kendime sormaya başladıkça işin içinden çıkamayacağımı anladım. Sonrasında forumlardan son kullanıcı yorumlarına bakayım dedim. Yine işin içinden çıkamadım. Almak konusunda bu kadar istekli iken nedense bir türlü cesaret edemiyorum. Aslında sebebi çok net, memnun kalır mıyım? Yoksa aynı fiyat bandında öbürünü mü alsaydım? Soruları.

Şimdi size kafamdaki 4 laptopu sıralayacağım,

1)Lenovo Legion 5 17"
2)Monster Tulpar T7.
3)MSI Alpha 17.
4)ASUS ROG STRIX G17.

Sizce hangisi, neden?

Ben Alpha 17 derim bende aynı süreçten geçtim çünkü:D ama Alpha daha ucuzdu ben aldığımda.

Hocam marka kötülemekten uyarı alır mıyım bilmediğimden şöyle söyleyeyim. Ömür boyu teknik servis desteği veren firmayı çok tavsiye etmem fiyatı daha makul olsa da beklediğinden bile çok ısınacak. Bazı modelleri 90 -100 derece arasında ısınıyor oyun oynarken. Teknik servis konusunda da çok fazla sorun yaşayan insan görüyorum.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler...

Şimdi sadece tek bir husus kaldı o da ekran, lenovonun kendi sitesinden baktığım kadarıyla 60Hz ve 144Hz panel seçenekleri bulunuyor. Acaba bu modelde hangisi kullanıldı?

Şuan bu muhabbetlerden ayrı olarak, laptop alma konusuda kafam iyice karıştı...Bundan 2 hafta öncesine kadar laptop almaya karar verdiğimde 2-3 gün içerisinde alırım diye düşünüyordum. Daha sonra araştırmaya başladıkça(bilgisayarlar konusunda çok bilgili değilim), acaba bunumu alsam, yoksa aynı özelliklerde buda varmış hem fiyatı daha uygun, ekranı 144hz miş, daha iyi soğutuyormuş, rtx2070 varmış, rgb'si varmış, özelleştirilebiliyormuş, ömür boyu teknik destek veriliyormuş,ekranı tek parmakla kaldırılıyormuş vs. kendi kendime sormaya başladıkça işin içinden çıkamayacağımı anladım. Sonrasında forumlardan son kullanıcı yorumlarına bakayım dedim. Yine işin içinden çıkamadım. Almak konusunda bu kadar istekli iken nedense bir türlü cesaret edemiyorum. Aslında sebebi çok net, memnun kalır mıyım? yoksa aynı fiyat bandında öbürünü mü alsaydım? soruları.

Şimdi size kafamdaki 4 laptopu sıralayacağım,

1)Lenovo legion 5 17"
2)Monster tulpar T7 V20.2
3)Msi alpha 17
4)Asus rog strix G17

Sizce hangisi, neden?
Yani resmen hislerime tercüman oldun hocam. Ben de aynı durumdayım haftalardır. Bazen sıkılıp bakmayı bırakıyorum. Lenovo'nun şu 17.3 olanının performansı 15.6 inç olandan daha iyi olsa alacaktım ama çok saçma bir şey yapıp ekranı büyütüp performansı düşürmüşler ve 2000 tl fazlasına satışa koymuşlar. O parayı da vermek istemiyorum. Aynı donanım ama daha zayıf performans, çok saçma. Fiyat bilgilerini bulamadım da, bu 17.3 olan modeli bir hafta önce 11.500'den mi aldı forumdaki arkadaşlar? Ben mi yanlış anladım? Şu an indirimle birlikte 13500 tl çünkü

Bir de şu modeli var. 256gb ssd fazlası var. İşlemci 4800h yerine intel 10750h .
Sizin söylediklerinize ek olarak bunu da düşünüyorum.

Yani resmen hislerime tercüman oldun hocam. Ben de aynı durumdayım haftalardır. Bazen sıkılıp bakmayı bırakıyorum. Lenovo'nun şu 17.3 olanının performansı 15.6 inç olandan daha iyi olsa alacaktım ama çok saçma bir şey yapıp ekranı büyütüp performansı düşürmüşler ve 2000 TL fazlasına satışa koymuşlar. O parayı da vermek istemiyorum. Aynı donanım ama daha zayıf performans, çok saçma. Fiyat bilgilerini bulamadım da, bu 17.3 olan modeli bir hafta önce 11.500'den mi aldı forumdaki arkadaşlar? Ben mi yanlış anladım? Şu an indirimle birlikte 13500 TL çünkü.

Bir de şu modeli var. 256 GB SSD fazlası var. İşlemci 4800h yerine Intel 10750h.
Sizin söylediklerinize ek olarak bunu da düşünüyorum.

Alpha 17 alın hocam. Legion istiyorsanız Intel değil AMD olanını alın. Intel'lerin hepsi 90W. AMD ise 15 inç olan 115W 17 inç olan 90W.

Alpha 17 alın hocam. Legion istiyorsanız Intel değil AMD olanını alın. Intel'lerin hepsi 90W. AMD ise 15 inç olan 115W 17 inç olan 90W.
Hocam MSI kasa kalitesi olarak daha iyi fakat benim için ekran çok önemli. Renk doğruluğu kısmında lenovo ekranı çok daha iyi ve IPS. Ben çok dizi film izleyen birisiyim, o yüzden ekran benim için en öncelikli konulardan birisi. 13500 değil de 11.500 gibi fiyatlara inerse 17.3 inç lenovo almayı düşünyorum. Cevabınız için teşekkür ederim :)
Yaklaşık 1 aydır kullandığım bir bilgisayar ve gayet memnunum. Rahatsız olabileceğiniz tek bir yan var oda fan sesleri. Zorlayan bir oyun oynarsanız veya render falan yaparsanız fan sesi rahatsız edebilir kulaklık öneririm. Şarj konusunda çok iddialı değil laptopu uzun süreler geçiremezsiniz laptop başında. Onun dışında gayet mutu edecek bir laptop.
Hocam cihazı siz kaça almıştınız ve kaç inç sizin aldığınız model? PUBG ultra ayarlarda kaç fps alıyorsunuz ve genel olarak memnun musunuz acaba ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı