Lenovo Legion 5 2021 vs Monster Tulpar T7 25.1 vs HP Omen 15men 15

AyşeB

Picopat
Daha fazla  
Mühendislik öğrencisiyim, sitede sorduğum birkaç soru ve daha önce sorulan sorulara göre bu üç bilgisayar arasında kaldım. Monster'ların fan fan sesi genelde çok fazla ve diğer iki bilgisayar ile arasındaki fiyat farkı benim için bir eksi. Diğer yandan da legindaki AMD R5 5600h işlemci kafama takılıyor. Aşağıya linklerini bu üç bilgisayardan hangisini almalıyım sizce, hangisi daha mantıklı? Legion şu an birkaç adım önde benim için, sizin fikriniz nedir? Teşekkür ederim şimdiden.
Edit: Başlıkta Omen kısmını yanlış yazmışım, kızmayın pls 😅

2.5k fiyat farkına değer mi hocam¿
Bence değer. Çok daha iyi bir işlemciye sahip arti 2 çekirdek avantajı var Legion'a göre. Üstüne de soğutması çok iyi. Hp Omen tavsiye etmem bu iki cihaz varken. Sebebi ise hem işlemcisi cok ısınıyor ve performans kaybı oluyor buna bağlı hem de ekran kartı 130w değil yani düşük performanslı.

Bence değer. Çok daha iyi bir işlemciye sahip arti 2 çekirdek avantajı var Legion'a göre. Üstüne de soğutması çok iyi. Hp Omen tavsiye etmem bu iki cihaz varken. Sebebi ise hem işlemcisi cok ısınıyor ve performans kaybı oluyor buna bağlı hem de ekran kartı 130w değil yani düşük performanslı.
Monsterdaki fan sesi olayı bu modelde de devam ediyor mu? Büyük olması monsterı kullanışsız mı yapıyor?

Bence değer. Çok daha iyi bir işlemciye sahip arti 2 çekirdek avantajı var Legion'a göre. Üstüne de soğutması çok iyi. HP Omen tavsiye etmem bu iki cihaz varken. Sebebi ise hem işlemcisi cok ısınıyor ve performans kaybı oluyor buna bağlı hem de ekran kartı 130W değil yani düşük performanslı.

Katılıyorum, 15 bine MSI GP76 almak harika. Rakibi de L5 Pro bu modelin.

Monster'daki fan sesi olayı bu modelde de devam ediyor mu? Büyük olması Monster'ı kullanışsız mı yapıyor?

MSI üretimi bu model hocam, ki fan sesi sevmiyorsanız sizi üzecektir. Havalimanı pistinde hissettirir.

Monsterdaki fan sesi olayı bu modelde de devam ediyor mu? Büyük olması monsterı kullanışsız mı yapıyor?
Performans modunda mutlaka fan sesi vardır. Daha önce Monster kullanmadım fan sesini bilmiyorum açıkçası, problem miydi onu da bilmiyorum zira performanslı işlemciler ve soğutmak için o sese ihtiyaç var. Ekran büyüklüğüne gelirsek evet taşınabilirliği kısıtlar. Sürekli yanınızda taşıyacaksaniz zorlayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı