Omen 15 vs Lenovo Legion 5

Bütçe
20000 TL
Hp omen r7 5800h rtx 3060 aldigim pcye dün apex legends ve lol indirdim.Apex legends en full ayarlarda 145 fps (ekran 144 hz) az dusurunce 250 ve ustu.lol en üst grafiklerdede 250 fps civarı aldım.sıcaklıklar apexde (fan otoda ve direk masa ustüne koydum altına bir sogutucu ve yukseltici bir sey koymadan) 82-86 arası biraz bikac seyi hafif düsürunce 78 82 arasi.ne sınır koydum ryzen kontrolden ne bi turbo boost kapadim düz yani normal sekilde.lolde de 75-82 civariydı.kulaklık vardı fan duymadim hic.cikarip bir bakiyim dedigimde motor calisiyo gibi uzay mekigi gibi degilde tatli bir fan havalandırma sesi gibi geldi bana rahatsiz etmedi.öyle yan odadan duyulcak gibi degil mesela.ilk izlenimler bu sekil.Memnunum nazarlanmasın

HP Omen R7 5800H RTX 3060 aldigim PC'ye dün Apex Legends ve LoL indirdim. Apex Legends en Full ayarlarda 145 FPS (ekran 144 Hz) az dusurunce 250 ve ustu. LoL en üst grafiklerdede 250 FPS civarı aldım. Sıcaklıklar Apex'de (fan otoda ve direk masa ustüne koydum altına bir sogutucu ve yukseltici bir şey koymadan) 82-86 arası biraz birkaç seyi hafif düsürunce 78 82 arasi. Ne sınır koydum Ryzen kontrolden ne bir Turbo Boost kapadim düz yani normal sekilde. LoL'de de 75-82 civariydı. Kulaklık vardı fan duymadim hiç. Çıkarıp bir bakayım dedigimde motor calisiyor gibi uzay mekigi gibi degilde tatli bir fan havalandırma sesi gibi geldi bana rahatsiz etmedi. Öyle yan odadan duyulcak gibi degil mesela. İlk izlenimler bu sekil. Memnunum nazarlanmasın.

Anladım hocam çok teşekkürler. Ben de yakında Amazon'dan almayı düşünüyorum umarım fiyatı artmaz ya da stok bitmez.

World kartım vardı 12 taksıt aldım peşin fiyatına. Vallahi tertemiz. Kutuyu açtım ne gram ışık sızması ne ölü piksel şeytan kulağına kurşun. Malzeme kalitesi güzel. Windows 11 geliyor direk sormuyor 10 mu 11 mi diye. Şu an ilk izlenim hızlı stabil güzel bir PC. Forza Horizon 5 ve God of War bu aksam yükleyeceğim bakalım FPS sıcaklık ne olacak. Kredi çekecekmissiniz. 20 k çekmekle 23 k çekmek o 3 knın ekstra getireceği faiz e bence gerek yok çünkü harici monitor demişsiniz. Öyle bir konuşuluyor ki normalde kullanacaksın MUX'lu al MUX'lu al diye sanırsın biz 50 FPS'lerden yukarı cıkamıyoruz Ultra'larda :D

Amazon'da World karta peşin fiyatına 12 taksit var mı?

Dün denedim peşin fiyatına 6 taksit veriyor. 12 taksitte vade farkı biniyor almadım o yüzden.

Amazon satacak ürünu kardesim vaska saticilardan olmuyor.
Hocam Omen 15'ten memnun musunuz? Bir sıkıntı çıktı mı aldıktan sonra?
Kaymak gibi kardeşim marvel's avenger , devil may cry 5 apex legends gibi üst kalite grafikli oyunlari full ayarda oynuyorum.Sicaklik en fazla 91 gördüm ogun bugundur.oynadigun surelerde bi oturmaya araliksiz 4 5 saat oynamak.Bugun ryzen controller indirdin sicakligi 80e sabitledim.Sicaklik 80 i gecmiyorda artik denedim.tertemiz.Bir eksisini görmedim.Prizde oyun oynarken şarj gidiyor bu laptoplarda var sanırım bi bu takılıyor kafama daha arastirmadim neden niçin

Kaymak gibi kardeşim Marvel's avenger, Devil May Cry 5 Apex Legends gibi üst kalite grafikli oyunlari Full ayarda oynuyorum. Sicaklik en fazla 91 gördüm ogun bugundur. Oynadigun surelerde bir oturmaya araliksiz 4 5 saat oynamak. Bugün Ryzen Controller indirdin sicakligi 80e sabitledim. Sicaklik 80'i gecmiyorda artik denedim. Tertemiz. Bir eksisini görmedim. Prizde oyun oynarken şarj gidiyor bu laptoplarda var sanırım bir bu takılıyor kafama daha arastirmadim neden niçin.

Sağ olun hocam cevap icin. Hayırlı olsun güle güle kullanın. Benimki de yarın ulaşır elime ve fan sesi ölü piksel ışık sızması gibi sorunlarla karsılasmam umarım iadeyle ugrasmak istemiyorum.

Kaymak gibi kardeşim Marvel's avenger, Devil May Cry 5 Apex Legends gibi üst kalite grafikli oyunlari Full ayarda oynuyorum. Sicaklik en fazla 91 gördüm ogun bugundur. Oynadigun surelerde bir oturmaya araliksiz 4 5 saat oynamak. Bugün Ryzen Controller indirdin sicakligi 80e sabitledim. Sicaklik 80'i gecmiyorda artik denedim. Tertemiz. Bir eksisini görmedim. Prizde oyun oynarken şarj gidiyor bu laptoplarda var sanırım bir bu takılıyor kafama daha arastirmadim neden niçin.

Amazon'da 12 taksit olayını çözemeyince monstera yöneldim. İşin garibi orada da world kart 12 taksit kampanyası bitmiş. 8 taksitle tulpar t7 25.1.2 aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı