Lenovo Legion 5 82JU015WTX Modeli Alınır mı?

Öyle birşey ki, seçmek gerçekten zor. Alınca bir kere alıp uzun süre kullanacağız sonuçta.
Tek hakkımız var. Asusta numpad olsa 10 kere almıştım.

Acer : her şeyi ile güzel ama boyle ne bileyim "alacağım bilgisayar tamda işte bu!" hissiyatı vermiyor. 8gbram ve ddr4 olması bir tık geride durmama sebep oluyor.

Victus : ekran sallanmasını baya geçmiş ekran 100w. O yüzden geride durmama neden oluyor

Lenovo: ya ulen herşey iyi güzel, ddr4 olması bir taraf ayrıca maks 2k görüntü desteklemesi üzüyor. Ama diğerlerine nazaran bir tık önde.

Dell: 120 Hz ekran, mux yok.

Hadi bunların hepsini geçtim, artık farklı bir model görmezsem Acer - Lenovo veya Dell arasından birini seçeceğim gibi.
Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta Acer fiyat yükseltecek böylelikle Dell veya Lenovo arasında kalacağım diye düşünüyorum. @devran2323 Hayırlısı inşallah 😊

@Artoria Pendragon bu süre zarfında kendisi çok yardımcı oldu. Tekrar tekrar teşekkür ederim. Hocam ne yapak ne edek bize bir fikir ver 😊

Öyle birşey ki, seçmek gerçekten zor. Alınca bir kere alıp uzun süre kullanacağız sonuçta.
Tek hakkımız var. Asusta numpad olsa 10 kere almıştım.

Acer : her şeyi ile güzel ama boyle ne bileyim "alacağım bilgisayar tamda işte bu!" hissiyatı vermiyor. 8gbram ve ddr4 olması bir tık geride durmama sebep oluyor.

Victus : ekran sallanmasını baya geçmiş ekran 100w. O yüzden geride durmama neden oluyor

Lenovo: ya ulen herşey iyi güzel, ddr4 olması bir taraf ayrıca maks 2k görüntü desteklemesi üzüyor. Ama diğerlerine nazaran bir tık önde.

Dell: 120 Hz ekran, mux yok.

Hadi bunların hepsini geçtim, artık farklı bir model görmezsem Acer - Lenovo veya Dell arasından birini seçeceğim gibi.
Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta Acer fiyat yükseltecek böylelikle Dell veya Lenovo arasında kalacağım diye düşünüyorum. @devran2323 Hayırlısı inşallah 😊

@Artoria Pendragon bu süre zarfında kendisi çok yardımcı oldu. Tekrar tekrar teşekkür ederim. Hocam ne yapak ne edek bize bir fikir ver 😊
lenovo konusunda söylediğinizi tam anlayamadım . 2k görüntü desteklemesi neden üzücü ?
diğerleri 1080p iken bu 2k panele sahip. sizler kadar bilgili değilim öğrenmek istiyorum . diğerlerinin desteklediği ne var ki lenovoda yok bu ne demek anlayamadım açıkçası
mux özelliği olup olmadıgını nerden bakıyoruz ?
adığınız zaman pc tercihinizi nedenleriyle birlikte yazarsanız çok memnun olurum . teşekkür ederim

Öyle bir şey ki, seçmek gerçekten zor. Alınca bir kere alıp uzun süre kullanacağız sonuçta.
Tek hakkımız var. ASUS'ta numpad olsa 10 kere almıştım.

Acer: Her şeyi ile güzel ama boyle ne bileyim "alacağım bilgisayar tam da işte bu!" hissiyatı vermiyor. 8GB RAM ve DDR4 olması bir tık geride durmama sebep oluyor.

Victus: Ekran sallanmasını bayağı geçmiş ekran 100W. O yüzden geride durmama neden oluyor.

Lenovo: Ya ulen her şey iyi güzel, DDR4 olması bir taraf ayrıca maksimum 2K görüntü desteklemesi üzüyor. Ama diğerlerine nazaran bir tık önde.

Dell: 120 Hz ekran, MUX yok.

Hocam, öncelikle yukarıdaki arkadaşın dediğine cevap vermek istiyorum. Giriş seviyesi modellerde haliylen kaliteyi hissedemezsiniz, fakat her markanında üst seviye bir modeli vardır, Nitro örnek olarak giriş seviyesi bir modeldir ve fazla bir kalitesi yoktur. Üst seviye modeller anlayacağınız gibi paraya kaçıyor biraz, onun dışında modelleri yorumlamak gerekirse; Dell'in eski modellerinde de sorun olan zayıf yazılımından dolayı tercih etmezdim ben, ekstradan MUX bulunduruyor Dell. Acer dediğiniz gibi, tam F/P cihazı aslında bana göre sorunu DDR4 RAM ve panel kalitesi, paneli epey zayıf. Victus 100W ve MUX yok, o sebeple bu bandda tercih edilmesi doğru kaçmaz, STRIX'i de kişisel tercihlerden dolayı elemişsiniz. Burada kalan Nitro ve Legion, ikisini karsilastirirsak Legion kasa, panel kalitesi gibi şeyler de çok daha üstün. Nitro'nun işlemcisi ise %20 civarında daha güçlü durumda. Kalite tarafindaysaniz Legion tercih edebilirsiniz, başka aklınızda takılan varsa da sorun sıkıntı değil.

@Artoria Pendragon ;

merhabalar size de danışmak istiyorum istediğim özellikleri yazayım .
- Numpad ve webcam olmalı
- en az 3060 ekran kartı . (mux ve max-p ne demek ? nasıl var olup olmadıgını anlarım bilmiyorum aydınlatırsanız da sevinirim .
- minimum 16 gb ram
- minimum i7 işlemci . Ryzen 5800h ve Muadili intel olabilir.
- Minimum 1 tb ssd.

bu bağlamda ne önerirsiniz ? bütçem 30 bin tl. lenovo legion daha ağır basıyor teşekkür ederim.

@Artoria Pendragon;

Merhaba size de danışmak istiyorum istediğim özellikleri yazayım.
- Numpad ve webcam olmalı.
- En az 3060 ekran kartı. (MUX ve Max-P ne demek? Nasıl var olup olmadıgını anlarım bilmiyorum aydınlatırsanız da sevinirim.
- Minimum 16 GB RAM.
- Minimum i7 işlemci. Ryzen 5800H ve Muadili Intel olabilir.
- Minimum 1 TB SSD.

Bu bağlamda ne önerirsiniz? Bütçem 30 bin TL. Lenovo Legion daha ağır basıyor teşekkür ederim.

Legion'u alabilirsin, MUX dahili veya harici birim arasında geçiş yapmayı sağlıyor, laptoplarda görüntü işlemcinin grafik biriminden geldiği için darboğaz yapıyor, MUX ise bunu değiştirip performans artışı yaratıyor. Aynı şekilde harici kartı (3060'ı) devre dışı bırakıp pil ömrünü arttirmanada yarıyor. Max-P terimleri biraz öldü ama Max-P maksimum performans anlamına geliyor, 3060 mobilde ki en yüksek değeri kullanıyor yani en güçlü 3060 mobil diye düşünebilirsin.

Hocam, öncelikle yukarıdaki arkadaşın dediğine cevap vermek istiyorum. Giriş seviyesi modellerde haliylen kaliteyi hissedemezsiniz, fakat her markanında üst seviye bir modeli vardır, Nitro örnek olarak giriş seviyesi bir modeldir ve fazla bir kalitesi yoktur. Üst seviye modeller anlayacağınız gibi paraya kaçıyor biraz, onun dışında modelleri yorumlamak gerekirse; Dell'in eski modellerinde de sorun olan zayıf yazılımından dolayı tercih etmezdim ben, ekstradan MUX bulunduruyor Dell. Acer dediğiniz gibi, tam F/P cihazı aslında bana göre sorunu DDR4 RAM ve panel kalitesi, paneli epey zayıf. Victus 100W ve MUX yok, o sebeple bu bandda tercih edilmesi doğru kaçmaz, STRIX'i de kişisel tercihlerden dolayı elemişsiniz. Burada kalan Nitro ve Legion, ikisini karsilastirirsak Legion kasa, panel kalitesi gibi şeyler de çok daha üstün. Nitro'nun işlemcisi ise %20 civarında daha güçlü durumda. Kalite tarafindaysaniz Legion tercih edebilirsiniz, başka aklınızda takılan varsa da sorun sıkıntı değil.
Hocam peki aceri birden fazla monitör ile kullandığımız zaman zorlanma, ne bileyim ısınma gibi dez avantajı olur mu? Mesela bir ekrandan oyun oynarken diğer ekranda video felan açık olsa ?
Ayrıca panel problemini ek bir ekran ile çözebilir miyiz?

Hocam peki Acer'i birden fazla monitör ile kullandığımız zaman zorlanma, ne bileyim ısınma gibi dez avantajı olur mu? Mesela bir ekrandan oyun oynarken diğer ekranda video falan açık olsa?
Ayrıca panel problemini ek bir ekran ile çözebilir miyiz?

Yük laptopa bineceği için Acer fark etmeksizin tabii ki de zorlanır fakat bir video ve oyun oynarken zorlanmazlar. Ek ekran ile çözebilirsin evet.

Hayırlı olsun linkini görebilir miyiz ?
Buyur hocam
Acer Nitro 5 AN515-58

Acer almanın sebebi, işlemcisi güçlü ve problem ile karşılaşan pek kimse duymadım. Ram yükseltmesinin uygun olması. İncelemelerde de çoğu olumlu yönde. Ayrıca yanlış bilmiyorsam SSD için boşluk mevcut.

Lenovo almamamın sebebi;
İşlemcinin düşük olması.
Lenovo soğutması güzel fakat ister Lenovo olsun ister başkası muhakkak bir laptop soğutucu ile kullanacağız. O yüzden düzgün bir sogutucu ve vaktinde yapılan termal macun işlemi ile bunun üstesinden geliriz diye düşündüm.
Ayrıca ddr4 kullanılıyor.
Birde Lenovo kasasınin arka tarafindaki çıkıntı gözüme hoş gelmiyor.
Lenovo panel daha iyi fakat bilgisayarda bu kadar hassasiyet hissedecek derecede işlemim olmayacak. Bu sebeplede 4 bin daha vermek istemedim.

Geri
Yukarı