Lenovo Legion 5 değerlendirmesi

lordazula

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar,
Geçtiğimiz hafta buradaki yorumları da okuyarak Hepsiburada üzerinden Lenovo Legion 5 (Ryzen 7 4800H & RTX 2060) satın aldım. Uzun süre (6 yıl) kullanmak istediğim bir cihaz olduğu için izlenimlerimi ve yaptığım testleri paylaşmak, yorumlarınızı almak istedim. Yaptığım CrystalDiskMark, FurMark ve bazı oyunların ( CS:GO, GTA 5, PUBG, Witcher 3) MSI Afterburner testlerinin görsellerini ekledim.
▪ Herhangi bir ölü pikseli veya ışık hüzmesi yok, tasarımını, ekranını, klavyesini ve hoparlörünü beğendim fakat kamerasını beğenmedim.
▪ Günlük işlerle kullanımda şarjı 3 saat 42 dakika dayandı, kapalıyken de 1 saat 39 dakikada tam şarj oldu.
▪ 230W'lık büyük bir adaptörü var, el yakmayacak kadar ısınıyor ve dikkat edildiğinde fark edilecek şekilde güç kablosunun takıldığı yerden cızırtı sesi geliyor.
▪ Hafif kullanımda (1-2 uygulama) sessiz, orta kullanımda (2-4 uygulama) orta sesli, oyunlardaysa fan oldukça sesli çalışıyor, klavye el yakmayacak kadar ısınıyor.
Daha önce böyle bir bilgisayar kullanmadığım için bahsettiklerimin ve test değerlerinin normal olup olmadığını bilmiyorum, bilen birileri yorumlayabilirse sevinirim. 14 gün dolmadığı için duruma göre iade edebilirim.

Bunlara ek olarak birkaç sorum var:
▪ Üzerinde AMD Radeon Graphics etiketi var fakat aygıt yöneticisinde RTX 2060'tan başka GPU gözükmüyor. Dahili ekran kartı var mı, varsa nasıl görebilirim?
▪ USB-C çıkışı Display Port destekliyor, Display Port to USB-C dönüştürücüsüyle Display Port'muş gibi kullanabilir miyim? (Oculus Rift s için soruyorum)
▪ Nisan ayında almama rağmen garanti başlama tarihi 31.03.2021 olarak gözüküyor. Bunun nedeni hakkında da aydınlatabilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• CrystalDiskMark.png
    CrystalDiskMark.png
    40,8 KB · Görüntüleme: 88
  • CS GO.png
    CS GO.png
    1 MB · Görüntüleme: 83
  • FurMark.png
    FurMark.png
    936,5 KB · Görüntüleme: 94
  • GTA 5.png
    GTA 5.png
    823 KB · Görüntüleme: 95
  • PUBG.png
    PUBG.png
    577,3 KB · Görüntüleme: 84
  • Witcher 3.png
    Witcher 3.png
    629,8 KB · Görüntüleme: 77
  • CS GO.png
    CS GO.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 83
  • GTA 5.png
    GTA 5.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 84
  • PUBG.png
    PUBG.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 72
  • Witcher 3.png
    Witcher 3.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 74
Son düzenleyen: Moderatör:
▪ Üzerinde AMD Radeon Graphics etiketi var fakat aygıt yöneticisinde RTX 2060'tan başka GPU gözükmüyor. Dahili ekran kartı var mı, varsa nasıl görebilirim?
Dahili grafik kartı var hocam. Ancak dGPU üzerinden görüntü almayı seçtiyseniz o kart devre dışı hale geliyor.
▪ USB-C çıkışı Display Port destekliyor, Display Port to USB-C dönüştürücüsüyle Display Port'muş gibi kullanabilir miyim? (Oculus Rift s için soruyorum)
Evet kullanabilirsiniz..
▪ Nisan ayında almama rağmen garanti başlama tarihi 31.03.2021 olarak gözüküyor. Bunun nedeni hakkında da aydınlatabilirseniz sevinirim.
Muhtemelen stoklara gelme tarihi o, servisle iletişime geçerseniz düzeltirler.

Testler normal gözüküyor.
Cihazınızı iyi günlerde kullanın :)

Ben de almıştım cihazı. Çok memnundum fakar bir iki sorun vardı bana gelen üründe iade etme sürecini başlattım.
Kulaklık takınca sol kulaklıktan cızırtı geliyordu.
Touchpad'te pürüzlü bir alan vardı.
Cihaz gerçekten premium hissi veriyor ama yüksek meblada para verip aldığımız bir cihazda böyle sorunlar yaşamayı kim ister ki? Bu sebeple iade etme süreci başlattım.

MSI Afterburner sonuçları okunmadığı için oyun içi görüntüleri tekrar yüklüyorum.
Dahili grafik kartı var hocam. Ancak dGPU üzerinden görüntü almayı seçtiyseniz o kart devre dışı hale geliyor.

Evet kullanabilirsiniz..

Muhtemelen stoklara gelme tarihi o, servisle iletişime geçerseniz düzeltirler.

Testler normal gözüküyor.
Cihazınızı iyi günlerde kullanın :)
Hayırlı olsun, iade edebileceğinizi sanmıyorum hocam uğraştırırlar servisle falan.
Teşekkür ederim 🙂
Ben de almıştım cihazı. Çok memnundum fakar bir iki sorun vardı bana gelen üründe iade etme sürecini başlattım.
Kulaklık takınca sol kulaklıktan cızırtı geliyordu.
Touchpad'te pürüzlü bir alan vardı.
Cihaz gerçekten premium hissi veriyor ama yüksek meblada para verip aldığımız bir cihazda böyle sorunlar yaşamayı kim ister ki? Bu sebeple iade etme süreci başlattım.
Ben bu sorunlarla karşılaşmadım. Sizin bataryanızdan cızırtı geliyor muydu?

MSI Afterburner sonuçları okunmadığı için oyun içi görüntüleri tekrar yüklüyorum.

Teşekkür ederim 🙂

Ben bu sorunlarla karşılaşmadım. Sizin bataryanızdan cızırtı geliyor muydu?
Yok duymadım ses. Kulağımı da yanaştırmadım hiç oraya varsa da duymamışımdır. Sadece oyunlarda geliyor ise coil wine sesidir o. Coil wine çok az da olsa sesi geliyordu bende.

Yok duymadım ses. Kulağımı da yanaştırmadım hiç oraya varsa da duymamışımdır. Sadece oyunlarda geliyor ise coil wine sesidir o. Coil wine çok az da olsa sesi geliyordu bende.
Yanlış ifade etmişim, adaptörden cızırtı sesi geliyor muydu diye soracaktım. Benimkinden coil whine geliyorsa bile ayrıştırılabilecek düzeyde değil.

Geri
Yukarı