Lenovo Legion 5 elektrik faturasına etkisi ne olur?

• Konuyu başlatan BayE
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 491

BayE

Hectopat
Daha fazla  
GTX 1660 Ti 6 GB.
i7 10750H 2.60GHz
16 GB RAM.
Laptopumda günde prize takılı 2 saat vakit geçiriyorum normalde 100 150TL gelen fatura bu ay 380TL geldi. Ya inanılmaz bir şey şok oldum annem de ben de evde 3 kişiyiz bir buzdolabı ve dondurucu 7/24 çalışır ve ara sıra makine çalışır, çamaşır ve bulaşık ya bu sistem bu kadar fatura getirtir mi? Ya eve adamlar da geldi saati ölçtü doğru diyorlar. Sizce size zahmet hesaplar mısınız acaba ben mi yanlış hesaplıyorum, ayda en fazla 30TL gelirdi PC'den inanılmaz rakam bu 380TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1660 Ti 6 GB.
i7 10750H 2.60GHz
16 GB RAM.
Laptopumda günde prize takılı 2 saat vakit geçiriyorum normalde 100 150TL gelen fatura bu ay 380TL geldi. Ya inanılmaz bir şey şok oldum annem de ben de evde 3 kişiyiz bir buzdolabı ve dondurucu 7/24 çalışır ve ara sıra makine çalışır, çamaşır ve bulaşık ya bu sistem bu kadar fatura getirtir mi? Ya eve adamlar da geldi saati ölçtü doğru diyorlar. Sizce size zahmet hesaplar mısınız acaba ben mi yanlış hesaplıyorum, ayda en fazla 30TL gelirdi PC'den inanılmaz rakam bu 380TL.

PC konunu bilmem ama elektrik faturaları zamlardan itibaren kabarık geliyor. Sadece laptopun 150TL faturaya bindireceğini düşünmüyorum.

Tahminimce en fazla 250W adaptör kullanıyordur o laptop. Prizden taş çatlasın 350W çeker anlık. Günde 10 saat tam performans kullansan 3.5 kW elektrik yapar. Son fiyatları bilmiyorum ama 1 kW 1 TL desek (daha azdır diye tahmin ediyorum) 3.5 TL yapar. Günde 10 saat kullansan ayda 105 TL para yapar. 7/24 tam performans kullansan bile ayda en fazla 250 TL elektrik yakar. Günde 2 saat kullanıyorum diyorsun. Tamamını tam performans kullandığını varsayarsak faturaya etkisi 21 TL olur. 1 kW elektriği 1 TL'den hesapladım.

Geri
Yukarı