Çözüldü Lenovo Legion 5 klavye ve touchpad çalışmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tunahan Hilmi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba öğlen bilgisayarımı kapatıp dışarı çıkmıştım. Akşam geldiğimde laptopun klavyesi ve touchpad'in çalışmadığını gördüm. Tüm FN fonksiyonlarını hatta klavye renk değiştirme komutlarını denedim ama hiçbir şekilde tepki alamadım. Yardımcı olur musunuz? (Harici klavye mouse çalışıyor)

Çözüm
Driverpack kurun. Aynısı başıma gelmişti eski Acer Nitro laptopumda driver pack ile sorunumu çözmüştüm. Öneririm bir deneyin programın sunduğu her driveri kurun bir.
Maalesef düzeltmedi

Driverpack kurun. Aynısı başıma gelmişti eski Acer Nitro laptopumda driver pack ile sorunumu çözmüştüm. Öneririm bir deneyin programın sunduğu her driveri kurun bir.

An itibarıyla sorunu düzeltmiş bulunuyorum. Okuduğum bir makalede bilgisayarı kapattıktan sonra FN+s+v tuşlarına 10 saniye basılı tutun. Bazı modelerde ise altgr+s+v tuşlarına 10 saniye basılı tutmanız gerekebilir diyordu. Daha sonra laptopun kapatma düğmesine yaklaşık 1 dakika basılı tutun diye yazıyordu. Bunları yaptıktan sonra laptopu tekrar çalıştırdım ve sanki klavye ayarlarım sıfırlanmış gibiydi. Işıklandırma vs ilk aldığım güne dönmüştü. PC tamamen açıldığında ise sorunumun düzeldiğini gördüm. Sorun yaşayan arkadaşlar deneyebilir.
Bilgisayarı bir güvenli modda başlatın derim. Hatta flash bellek ile format ekranına girin orada klavyeyi kullanmayı deneyin. Çalışıyor mu diye. Ya da BIOS da. Format ekranında hem klavye hem mouse lazım zaten iyi olur mesela sorun yazılımsal mı donanımsal mı anlamış olursunuz bence en en sağlıklı yöntem bu.

Bilgisayarı bir güvenli modda başlatın derim. Hatta flash bellek ile format ekranına girin orada klavyeyi kullanmayı deneyin. Çalışıyor mu diye. Ya da BIOS da. Format ekranında hem klavye hem mouse lazım zaten iyi olur mesela sorun yazılımsal mı donanımsal mı anlamış olursunuz bence en en sağlıklı yöntem bu.
hocam orada da çalışmıyor. Donanımsal olacağını düşünmüyorum dediğim gibi daha öğlen sıkıntısızdı uyku moduna aldım geri geldiğimde çalışmamaya başladı. Ayrıca aygıt yöneticisinde sürekli şöyle bir uyarı alıyorum

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20221029_230449.png
    Ekran görüntüsü_20221029_230449.png
    48,3 KB · Görüntüleme: 34
Hocam orada da çalışmıyor. Donanımsal olacağını düşünmüyorum dediğim gibi daha öğlen sıkıntısızdı uyku moduna aldım geri geldiğimde çalışmamaya başladı. Ayrıca aygıt yöneticisinde sürekli şöyle bir uyarı alıyorum.

Maalesef düzeltmedi

An itibarıyla sorunu düzeltmiş bulunuyorum. Okuduğum bir makalede bilgisayarı kapattıktan sonra FN+s+v tuşlarına 10 saniye basılı tutun. Bazı modelerde ise altgr+s+v tuşlarına 10 saniye basılı tutmanız gerekebilir diyordu. Daha sonra laptopun kapatma düğmesine yaklaşık 1 dakika basılı tutun diye yazıyordu. Bunları yaptıktan sonra laptopu tekrar çalıştırdım ve sanki klavye ayarlarım sıfırlanmış gibiydi. Işıklandırma vs ilk aldığım güne dönmüştü. PC tamamen açıldığında ise sorunumun düzeldiğini gördüm. Sorun yaşayan arkadaşlar deneyebilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı