Lenovo Legion 5 laptop oyunlarda kayıt alırken anlık FPS düşüşü oluyor

Hidanos

Decapat
Daha fazla  
Lenovo Legion 5 kullanıyorum. Bilgisayarım yeni sayılır 15 günlük falan ama oyunlarda Save, autosave işlemleri sırasında genelde 1-2 saniyelik FPS düşüşleri ve donma sıkıntısı oluyor. FPS bayağı düşüyor o esnada ve oyun 1-2 saniye donuyor gibi oluyor sonradan düzeliyor. Bu bilgisayardaki önemli bir sorundan kaynaklı olabilir mi?

Başlık kayıt alırken diye düzeltilmiş yanlışlık olmuş. Oyunu kayıt yapmıyorum sadece oynuyorum oyun mesela hikaye modunda autosave yaparken dosyalarını kaydederken yani 1-2 saniyelik FPS düşüşü ve buna bağlı donmuş gibi oluyor. Yöneticiler başlığı değiştirebilirse sevinirim.

Başlık kayıt alırken diye düzeltilmiş yanlışlık olmuş. Oyunu kayıt yapmıyorum sadece oynuyorum oyun mesela hikaye modunda autosave yaparken dosyalarını kaydederken yani 1-2 saniyelik FPS düşüşü ve buna bağlı donmuş gibi oluyor. Yöneticiler başlığı değiştirebilirse sevinirim.
Hangi oyunda yaşıyorsunuz bunu?

Far Cry 4, Batman Arkham Knight şu anlık bu sıkıntıyı yaşadığım oyunlar. Bu arada oyunlar orijinal.
Bir sorun olduğunu sanmıyorum, oyun içi sıcaklık değerleri iyi durumdaysa ve performans sorunu yaşamıyorsanız endişelenmeniz gereken bir durum yok, birçok oyunda kayıt yapılan anlarda bu tip donmalar olur.

Geri
Yukarı