Lenovo Legion 5 Pro 2560x1600 FHD mi, QHD mi?

Bütçe
35000

AnTİ_DoTE

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler, bu laptopun çözünürlüğüne 2560x1600 yazılmış. Bu modelin ekranı FHD mi oluyor QHD mi? Ayrıyeten bu modeli almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz? Bir de model 16 inç olduğu için 16:10 oluyor. Göz zevki olarak nasıldır? Daha önce kullandığım bütün paneller 16:9'du.

Son düzenleme:
İyi günler, bu laptopun çözünürlüğüne 2560x1600 yazılmış. Bu modelin ekranı FHD mi oluyor QHD mi? Ayrıyeten bu modeli almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz? Bir de model 16 inç olduğu için 16:10 oluyor. Göz zevki olarak nasıldır? Daha önce kullandığım bütün paneller 16:9'du.

16:10u Huawei'nin bilgisayarında görmüştüm acayip hoşuma gitmişti mağazada oyunda nasıl olur bilemem.

2.5k panel FHD değildir hocam QHD'dir o model.

Ben de öyle biliyorum ama her yerde FHD yazıyor ürünün açıklamasında. Ondan kafam karıştı. Bir de bütçeyi zorlama şansım ufakta olsa var bu modeli de belki alabilirim fakat parasını hak eder mi sizce? Çünkü bu fiyata yakın fiyatta ASUS ROG serisi DDR5'li laptoplar var.

16:10 bilgisayar kullanımı için daha iyidir aslında ama tercih meselesi. 16.9 ise film ve oyun için daha keyiflidir.

Oyun ve mühendislik çizimleri için kullanacağım bilgisayarı.

Dediğiniz gibi bu fiyat bandinda ROG'u tercih ederdim ben muhtemelen, fakat onun dışında güzel model. Bir de sorduğunuz modelin linkini bir atar misiniz?

Ekleme: Şimdi farkettim, çizim için yüksek çözünürlük ve 16:10 bence daha ideal, Lenovo daha mantıklı bu durumda.

Şu anda bu ürünler daha mantıklı gece indirimi nedeniyle:

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi bu fiyat bandinda ROG'u tercih ederdim ben muhtemelen, fakat onun dışında güzel model. Bir de sorduğunuz modelin linkini bir atar misiniz?

Ürünün linkini paylaşmayı unutmuşum afedersiniz 😅

Şu anda bu ürünler daha mantıklı gece indirimi nedeniyle:

ASUS çok iyiymiş fiyat olarak da uygun duruyor. Keşke bir de paneli FHD 360 Hz olacağına QHD 240 Hz olan modeli olsaymış 😞 360 FPS bir laptop için birçok oyunda alınamayacak bir FPS değeri çünkü.

Fiyata çok takılmayın para çok sınırlı değilse, işiniz için dediğim gibi Lenovo Legion 7 16ITHG6 daha mantıklı, ekran daha büyük öncelik. İşlemci eski nesil ama diğer özellikleri (RAM, SSD büyüklüğü) ve ekran fiyatını hak ettiriyor.

Kafam rahat etsin dersen Legion 7 almanı öneririm. ROG modeli düz Strix. Scar versiyonu olsa Legion 7'ye rakip diyebilirdim belki. 11800H tekli çekirdek olarak başarılı ve Valorant gibi oyunlarda 6800H'a farkını koyuyor. Çoklu çekirdekte yakınlar. 11800H bu cihazda gayet iyi performans verir. Ses kalitesi, ekran kalitesi, soğutma kalitesi, klavye ve kasa kalitesi ki özellikle soğutmada fark büyük Legion lehine. Ekran sadece çözünürlük avantajına değil parlaklık ve teknolojik avantajlara da sahip.
Benim fikrim hem Ti olmaması hem daha yüksek çözünürlüklü ekran nedeniyle azıcık daha az FPS veren ama her yönüyle premium bir cihaz olan Legion 7'in alınması gerekir.

Geri
Yukarı