Lenovo Legion 5 sistemde oyun oynarken ekran aniden gitti ve gelmedi

Swarp

Hectopat
Lenovo Legion 5 laptopumda her zaman oynadığım Minecraft oyununu oynarken, aniden ekran simsiyah oldu. Tuşa basılı tutup kapattım açtım ama açılırken gelen Legion yazısı dahil gelmedi. Bilgisayarı alalı 5 ay oluyor ve daha ne düşürdüm ne çizdim. Sapasağlam bilgisayara neden böyle bir şey oldu anlamadım. Lütfen yardımcı olun bilgisayar bana acil lazım köydeyim ve gezi videolarını harddiske aktarmam için bilgisayar lazım. Köyden 1 hafta sonra döneceğim ve çözüm bulamazsam garantiye göndereceğim. Garanti kullanıcı hatası deyip de sorun çıkarır mı? Şimdiden teşekkürler.

Lenovo Legion 5 laptopumda her zaman oynadığım Minecraft oyununu oynarken, aniden ekran simsiyah oldu. Tuşa basılı tutup kapattım açtım ama açılırken gelen Legion yazısı dahil gelmedi. Bilgisayarı alalı 5 ay oluyor ve daha ne düşürdüm ne çizdim. Sapasağlam bilgisayara neden böyle bir şey oldu anlamadım. Lütfen yardımcı olun bilgisayar bana acil lazım köydeyim ve gezi videolarını hard diske aktarmam için bilgisayar lazım. Köyden 1 hafta sonra döneceğim ve çözüm bulamazsam garantiye göndereceğim. Garanti kullanıcı hatası deyip de sorun çıkarır mı? Şimdiden teşekkürler.

Hayır cihazda en küçük çizik bile yoksa kullanıcı hatası desinler bakayım. Lenovo firmasının garanti servisi bilişim destek hizmetlerine aittir. Ben cihazı düşürdüm hard disk bozuldu söyledim parça olmadığı için biraz uzun sürdü ama değiştirildi.
Lenovo Legion 5 laptopumda her zaman oynadığım Minecraft oyununu oynarken, aniden ekran simsiyah oldu. Tuşa basılı tutup kapattım açtım ama açılırken gelen Legion yazısı dahil gelmedi. Bilgisayarı alalı 5 ay oluyor ve daha ne düşürdüm ne çizdim. Sapasağlam bilgisayara neden böyle bir şey oldu anlamadım. Lütfen yardımcı olun bilgisayar bana acil lazım köydeyim ve gezi videolarını hard diske aktarmam için bilgisayar lazım. Köyden 1 hafta sonra döneceğim ve çözüm bulamazsam garantiye göndereceğim. Garanti kullanıcı hatası deyip de sorun çıkarır mı? Şimdiden teşekkürler.

Hocam Legion yazısının gelmemesi konusunda anakarttan şüphe ettim açıkçası ama umarım bir şey olmamıştır.

Hayır cihazda en küçük çizik bile yoksa kullanıcı hatası desinler bakayım. Lenovo firmasının garanti servisi bilişim destek hizmetlerine aittir. Ben cihazı düşürdüm hard disk bozuldu söyledim parça olmadığı için biraz uzun sürdü ama değiştirildi.

Hocam Legion yazısının gelmemesi konusunda anakarttan şüphe ettim açıkçası ama umarım bir şey olmamıştır.

Arkadaşlar birkaç tuşa bastım ses geliyor sistem çalışıyor. Sanırım ekranda bir problem var.
Ekran problemini çözmek için bildiğiniz bir yöntem var mı? Kolay evde yapılabilecek şekilde. Size zahmet bir yardım edin.

HDMI ile televizyona bağlayın.

HDMI kablo yok hocam. Köydeyim. Ankara'ya döneyim deneyeceğim. Ama köyde lazım bana işte. Temin edebilirsem şehir merkezinden edinmeye çalışacağım bir HDMI.
Ben bu gece uykusuzum. Kalbim ağrıyor bilgisayara bir şey olacak diye. Ya bir tatil yapacaktım, dinlenecektim köyde zehir oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı