Lenovo Legion 5 vs ASUS ROG STRIX G15

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Lenovo; 3060, 165 Hz, 100% sRGB, 300nitz, R7 5800H. ASUS: 3060, 144Hz, 45% NTSC, R9 5900HX. Yurtdışındayım ve bu ikisi arasında kaldım. RAM ve işlemci kısmında ASUS gözle görülür bir fark yaratacak araştırmalarıma göre. Ama her oyunu aktif takip edip, yeni oyunlarla bilgisayarımı doldurmayacağım. LoL oynarım arada sırada da keyfime göre beğendiğim bir şey çıkarsa öyle oynarım. Sadece kasa olarak kullanacağım zaten. 2K 144Hz monitörüm zaten halihazırda var. Evde olduğum sürece onu kullanacağım haliyle renk gamutu çok önemli değil. Hepsi baz alındığında sizce hangisini almalıyım dostlar. Arada sırada kafeye gidip dizi izlerim, program yazarım, okula illaki taşıyacağım falan falan gibi şeyler. Şıklık ve bazı performans farkından dolayı ASUS'tan yanayım ama Lenovo 1 TB SSD, ASUS 512 GB SSD. Lenovo 1350€, ASUS 1420€. Fikirlerinizi bekliyorum dostlar. İlk konum bu arada :)

Ben MUX bulundurmasından dolayı Lenovo Legion 5 modelini mantıklı buluyorum fakat Lenovo Legion 5 modelinde RAM değiştirmek gerekir.
Yeni RAM ile eski RAM'lerin performans farkını bu videodan bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pek bir fark yok aralarında, Mux da öyle fazla etki etmiyor.
Bence Legion 5 Pro alın bütçeniz yetiyor ise, 2k 144 hz 16.1", %100 sRGB, Anti-Glare, 300 Nit, Free-Sync, G-Sync özellikli paneli var. Bu özelliklere ASUS'da sırf RYZEN 9 var diye almamak çok mantıksız olur açıkçası. Bütçem yetmez, alamam diyorsanız da ASUS alın geçin. Ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Aynı özellikler Asus içinde var, ayrıca Lenovo daha çok ısınıyor. 2K ekranlı bir laptop bir süre sonra fps sorunu olacaktır gaming laptop için 2k çok gereksiz bir özellik

Ben MUX bulundurmasından dolayı Lenovo Legion 5 modelini mantıklı buluyorum fakat Lenovo Legion 5 modelinde RAM değiştirmek gerekir.
Yeni RAM ile eski RAM'lerin performans farkını bu videodan bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ASUS’ta da değiştirmek gerekiyor. Ayriyeten yeni nesiller çıkmak üzere, bekle derim.

Geri
Yukarı