Lenovo Legion 5 vs Legion 5 Pro

Evet hocam. 5800H+3070'li versiyon.

O zaman RTX 3060'a sahip olan versiyonu da pahalı olur. :(

RTX 3060'lı şöyle sistemler ilgimi çekti;

Hocam ekran deyip geçmeyin 17.3" olan panel 16" kadar başarılı bir panel değil. Sadece 500 nit 2K ekran için bile Legion 5 Pro tercih edilir. Onun dışında genel malzeme kalitesi Legion 5 Pro'nun çok daha üstün. 3-4 gündür kullanıyorum bütün sorularınızı cevaplayabilirim. Cidden malzeme kalitesi tanktan farksız. Alüminyum kasa cidden çok ama çok sağlam.

Tabii ki her şeyden önemlisi bütçeniz, iki modelde hiçbir şekilde üzmeyecek kadar kaliteli sadece Legion 5 Pro daha başarılı bir kaliteye sahip. Bütçeniz esnemiyorsa Legion 5'te gayet sağlam F/P bir üründür.
Hocam sarji ne kadar gidiyor batarya hybrit modda oyun oynamadan?

Hocam ekran deyip geçmeyin 17.3" olan panel 16" kadar başarılı bir panel değil. Sadece 500 nit 2K ekran için bile Legion 5 Pro tercih edilir. Onun dışında genel malzeme kalitesi Legion 5 Pro'nun çok daha üstün. 3-4 gündür kullanıyorum bütün sorularınızı cevaplayabilirim. Cidden malzeme kalitesi tanktan farksız. Alüminyum kasa cidden çok ama çok sağlam.

Tabii ki her şeyden önemlisi bütçeniz, iki modelde hiçbir şekilde üzmeyecek kadar kaliteli sadece Legion 5 Pro daha başarılı bir kaliteye sahip. Bütçeniz esnemiyorsa Legion 5'te gayet sağlam F/P bir üründür.

Hocam merhaba Legion 5 Pro'nun 3070 GPU versiyonunu almak üzereyim. Oyun, ofis ve render için düşünüyorum. Oyunlarda özellikle rekabetçi FPS oyunları PUBG vb. performansı nasıl acaba? Legion 5 de 17.3" ve 1080p 144Hz ekran var. Fakat fiyatı 3K kadar daha ucuz. Kararsız kaldım yardımcı olabilir misiniz? Bir de monitörde sanırım OverDrive ayarını yapınca daha akıcı bir oynanış elde ediliyormuş kısacası performansı hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. RAM'ler kalitesiz deniliyor değişmesi gerekiyor deniliyor kafam biraz karıştı. Son olarak OverDrive ayarı nereden yapılıyor? Şimdiden teşekkürler.

@codWarzone hocam durum kısaca şöyle; düz Lenovo'da performans artışı için RAM değiştirin diyorlar, Pro versiyonunda ise bu tür cafcaflı uğraşlara gerek yok.
Legion 5 Pro'da 140W RTX 3070 + MUX + 500 nit 1600p panel var.

Teşekkürler hocam. Bu MUX olayı nedir? Performansa nasıl etkisi oluyor. Açıp kapatmak için ne yapmak lazım. Yanlış anlamayın bilmediğim için soruyorum. Bir de monitörü(ekranı) için OverDrive modunu açın diyorlar ki oyunlar daha akıcı ve gecikme süresi en aza insin. Bu ayar nereden yapılıyor onun hakkında da bilgim yok.

@codWarzone OverDrive'ı ilk defa duydum hocam, bu konuda bilgim yok.
MUX Laptoplarda performans artışı sağlayan bir donanım oluyor hocam, muhtemelen kontrol merkezinden veyahut BIOS'tan açılıyordur Legion 5 Pro'da.
Açıklamam biraz kaba taslak oldu, forumda "MUX Nedir?" gibi bir başlıkta konu vardı, inceleyebilirsiniz.

@kirazerik Legion 5 Pro olduğunu belirtmişler.
Ama fiyatı pahalı.
Alternatif olarak Strix G17 ürününü de tercih edebilirsin, performans olarak benzerler.
Alışveriş sitelerinde 47K fiyatı var.
150W 3070Ti ve 6900hx donanımlarına yer vermişler.

@kirazerik Legion 5 Pro olduğunu belirtmişler.
Ama fiyatı pahalı.
Alternatif olarak Strix G17 ürününü de tercih edebilirsin, performans olarak benzerler.
Alışveriş sitelerinde 47K fiyatı var.
150W 3070Ti ve 6900hx donanımlarına yer vermişler.
Anlayamadım ondan sorayım dedim ekran 16 inch. Strix de güzel makine imiş ama çözünürlük işi bozuyor hocam. Linkini verdiğim 1600 piksel.

Geri
Yukarı