Lenovo Legion 5 vs ROG Strix G15

Bütçe
30.000
Ekranın altına koydukları o salak çentik yüzünden çok açılmıyor ekran. Bu açıdan memnun değilim, geri kalan konularda bi sıkıntım olmadı. Pil süresi çok iyi, kullanıma bağlı 7-11 saat arasında gidebiliyor. Bir de igpu çok güçlü, bunun anlamı da şu, ben yanıma sadece usb c şarj aleti alıp oyun oynayabiliyorum, Modern warfare 2'ye kadar bi çok oyunu çalıştırabiliyor.

Ben çoğunlukla monitörle kullanıyorum. Sizin kullanımınıza bağlı rahatsızlık verip vermemesi, laptop standı ile kullanıyosanız mesela, o zaman ekranı biraz fazla açmak gerekiyor, o zaman yetersiz gelebilir, vs. vs. Yani dışarda ya da evde ekranla kullandığım zaman, bana tam ucundan yetiyor, sonuna kadar açtığım oluyor ekranı yakından kullanırken, keşke o gereksiz çıkıntıyı koymasalar da biraz daha açılabilse, sıkıntı olmayacak o zaman. Ama ekran çok başarılı bunun dışında, fps vs. oynarken 300hz kendini belli ediyor, ben çok sallamazdım böyle şeyleri, benim monitörüm dell 75hz ips, ama csgo'da bariz bi şekilde farkediyor.

Hocam Zephyrus G15 Ryzen 9 5900HS RTX 3080 nasıldır? 2400 dolara buldum. 1 TB SSD, 16 GB DDR4 RAM, 165 Hz 15.6" ekran. Isınma gibi sorunları yoksa alma düşüncesindeyim. Bilen birisi yazarsa sevinirim. 🙂
2000 dolara alma ihtimalim de var ama henüz emin değilim satıcısıyla konuşmam gerek.

Hocam Zephyrus G15 Ryzen 9 5900HS RTX 3080 nasıldır? 2400 dolara buldum. 1 TB SSD, 16 GB DDR4 RAM, 165 Hz 15.6" ekran. Isınma gibi sorunları yoksa alma düşüncesindeyim. Bilen birisi yazarsa sevinirim. 🙂
2000 dolara alma ihtimalim de var ama henüz emin değilim satıcısıyla konuşmam gerek.

Dostum Lenovo Legion al bence. ASUS'un her modelinde ısınma sorunu var Scar serisinde bile var Reddit'lerde, YouTube incelemelerinde bile bulabilirsin.

@lord pontar Strix G15 kullananların hiçbiri ısınma sorunu olduğundan bahsetmedi. Zephyrus serisi de yenilendi diye söyleniyordu bu modelden emin değilim yenilenmiş mi diye. Babam parayı bana gönderip bilgisayarı Türkiye'den almaktan yana değil pek. Satan satıcıda da Legion yok şu an. Strix için başka ülkeye soruyorum, bulabilirsem onu alacağım. 🙂

@lord pontar STRIX G15 kullananların hiçbiri ısınma sorunu olduğundan bahsetmedi. Zephyrus serisi de yenilendi diye söyleniyordu bu modelden emin değilim yenilenmiş mi diye. Babam parayı bana gönderip bilgisayarı Türkiye'den almaktan yana değil pek. Satan satıcıda da Legion yok şu an. STRIX için başka ülkeye soruyorum, bulabilirsem onu alacağım. 🙂

Dostum ben ve birçok kişi ısınma sorunu yaşadığımızı söyledik eski konulardan bulabilirsin. ASUS ROG STRIX G15 kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı