Lenovo Legion 5'te Ethernet Kablosu Nereye Takılır?

Daha fazla  
Elimde Ethernet kablosu ve Lenovo Legion 5 Pro var kabloyu laptop üzerinde takacağım yeri biliyorum ama diğer ucunu nereye takacağımı bilmiyorum, evde herkesin kullandığı kablosuz internet sağlayan modeme mi takmalıyım yoksa başka bir yere mi takılıyor? Ethernet kablosunu takınca otomatik olarak internet gelir mi ayar yapmam gerekir mi? Ethernet kablosu takınca Wifi'ı kapatmam gerekiyor mu? Bu 3 soruma da cevap verirseniz çok iyi olur, bildiklerinizi cevaplasanız da olur :) Ethernet takma sebebimse internet paketimiz 10mb ama ben 600kb'tan öteye geçemiyorum kablosuz internet ile bu yüzden kablolu bir şekilde indirme işlemini yapacağım ardından yeniden kablosuz kullancağım

Bir girişini modemin arkasındaki girişe diğerini PC'nin solunda ya da sağında bulunan girişe takın işte bu kadar zor olmamalı.
Hiçbir şeyi kapatmanıza gerek yok kabloyu takın bağlanır direkt.

Elimde Ethernet kablosu ve Lenovo Legion 5 Pro var kabloyu laptop üzerinde takacağım yeri biliyorum ama diğer ucunu nereye takacağımı bilmiyorum, evde herkesin kullandığı kablosuz internet sağlayan modeme mi takmalıyım yoksa başka bir yere mi takılıyor? Ethernet kablosunu takınca otomatik olarak internet gelir mi ayar yapmam gerekir mi? Ethernet kablosu takınca Wi-Fi'ı kapatmam gerekiyor mu? Bu 3 soruma da cevap verirseniz çok iyi olur, bildiklerinizi cevaplasanız da olur :) Ethernet takma sebebimse internet paketimiz 10 MB ama ben 600KB'tan öteye geçemiyorum kablosuz internet ile bu yüzden kablolu bir şekilde indirme işlemini yapacağım ardından yeniden kablosuz kullancağım.

Ethernet kablosunun bir ucunu modeme sarı çıkışlara, diğerini bilgisayara takacaksınız. Ayar vs. yapmanız gerek yok. Direk takın internetiniz gelir. Kablo ile bağlıyken Wi-Fi'yi kapatmanıza gerek yok ama indirme işlemini daha stabil yapabilmesi için Wi-Fi'yi kapatın. İndirme işlemi bittikten sonra açarsınız yeniden.

Wi-Fi'yi kapatırsan evdeki kimse bağlanamaz haberin olsun.
Pc'de görev çubuğundan Wifi'ı kapatacağım hocam teşekkürler
Ethernet kablosunun bir ucunu modeme sarı çıkışlara, diğerini bilgisayara takacaksınız. Ayar vs. yapmanız gerek yok. Direk takın internetiniz gelir. Kablo ile bağlıyken Wi-Fi'yi kapatmanıza gerek yok ama indirme işlemini daha stabil yapabilmesi için Wi-Fi'yi kapatın. İndirme işlemi bittikten sonra açarsınız yeniden.
Hocam sana da teşekkürler

Geri
Yukarı