Lenovo Legion 5'te ölü piksel var

tunahangurbuz

Centipat
Daha fazla  
Yeni aldığım Lenovo Legion 5 laptopumda 1 adet ölü piksel var. İleride sorun yaratır mı, mutlaka şimdi çözmeli miyim? Benim için sorun değil.

Lenovo servisini iyi tanıdığımı düşünüyorum. Sadece 1 adet ölü piksel için değişim yapmıyorlar. Birkaç tane ölü piksel olması gerekiyor. Lenovo Forumlarında çok konu var bunlarla ilgili.

Lenovo servisini iyi tanıdığımı düşünüyorum. Sadece 1 adet ölü piksel için değişim yapmıyorlar. Birkaç tane ölü piksel olması gerekiyor. Lenovo forumlarında çok konu var bunlarla ilgili.

Yeni aldıysa (ve içinde Windows yok ise) 15 günlük cayma hakkını kullanıp iade edebilir diye düşünüyorum. Ölü piksel yüzünden iade olmasa bile bu şekilde iade denenebilir.

Yeni aldıysa (ve içinde Windows yok ise) 15 günlük cayma hakkını kullanıp iade edebilir diye düşünüyorum. Ölü piksel yüzünden iade olmasa bile bu şekilde iade denenebilir.
Maalesef, bilgisayar kutusundan çıkartıldıktan sonra iade alınmıyor ülkemizde. Tek tük iade alan yerler vardır elbette. Kanunda yazsa bile kimse uygulamıyor bunları.

Keşke her yer Amazon Türkiye gibi iadelerde olması gerektiği davransa. Bakın altını çiziyorum olması gerektiği gibi.

Ölü piksel sayısına bakılmaksızın Yargıtay kararıyla cihazlar ayıplı mal kabul edilir. İade veya değişim hakkınız saklıdır. Lenovo Türkiye'nin tutumu bu konuda önemsiz olmakla beraber tüketici hakem heyetleri aracılığıyla sorununuzu çözebilirsiniz.

Keşke her yer Amazon Türkiye gibi iadelerde olması gerektiği davransa. Bakın altını çiziyorum olması gerektiği gibi.

Ölü piksel sayısına bakılmaksızın Yargıtay kararıyla cihazlar ayıplı mal kabul edilir. İade veya değişim hakkınız saklıdır. Lenovo Türkiye'nin tutumu bu konuda önemsiz olmakla beraber tüketici hakem heyetleri aracılığıyla sorununuzu çözebilirsiniz.
Lenovo Türkiye hiçbir şeyi önemsemiyor ki. Serviste cihazıma zarar verildi benim hiçbir şey demediler. Ayrıca şikayetvarda herkes aynı şeyden şikateçi. Cihaz servise gönderiliyor ve geldiğinde ya bilgisayar çizilmiş ya menteşeler kırılmış ya da ekran tek bir yerden kırılmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı