Lenovo Legion i7-14650hx vs LOQ i5-12450H

Attığınız Lenovo'dan daha iyi bir model bulamadım daha doğrusu Amazon İngiltere kısmından baktım en iyi model bu gözüküyor fiyatına göre.

Bu attigim modeller arasinda sizce mantikli olan hangisidir? ASUS Zephyrus M16 - Alienware M17 - Legion 5

Dosya Ekleri

• asus zyp.png
    asus zyp.png
    374,1 KB · Görüntüleme: 12
  • asss.png
    asss.png
    137,3 KB · Görüntüleme: 14
  • allien.png
    allien.png
    265,2 KB · Görüntüleme: 11
  • leg.png
    leg.png
    133,8 KB · Görüntüleme: 16
Bu attigim modeller arasinda sizce mantikli olan hangisidir? ASUS Zephyrus M16 - Alienware M17 - Legion 5

Legion 5 kesinlikle. ASUS'un zepyhrus serisi biraz daha taşınabilirliğe odaklı. O yüzden içindeki donanıma göre biraz daha pahalı. Alianware hakkında pek bilgim yok. Ama Legion serisi her şeyiyle mükemmel diyebilirim. İllaki sorun yaşayanlar olmuştur ama minimum düzeyde.

Legion 5 kesinlikle. ASUS'un zepyhrus serisi biraz daha taşınabilirliğe odaklı. O yüzden içindeki donanıma göre biraz daha pahalı. Alianware hakkında pek bilgim yok. Ama Legion serisi her şeyiyle mükemmel diyebilirim. İllaki sorun yaşayanlar olmuştur ama minimum düzeyde.

Hocam Legion 5 tasinilabilir degil mi? Ayrica kasa kalitesi acisindan ASUS icin cok daha ustun diyorlar.

Benim onceliklerim;

• Uzun yillar goturmesi
  • Cok agir olmamasi
  • CS:GO tarzi oyunlari akici bir sekilde oynatmasi
  • Ariza cikarmamasi

Hocam Legion 5 tasinilabilir degil mi? Ayrica kasa kalitesi acisindan ASUS icin cok daha ustun diyorlar.

Benim onceliklerim;

• Uzun yillar goturmesi.
  • Cok agir olmamasi.
  • CS:GO tarzi oyunlari akici bir sekilde oynatmasi.
  • Ariza cikarmamasi.

Yo taşınabilir tabii ki, bu 16 inç modelini pek bilmiyorum. Ama 14 inçlik bir Zephyrus vardı MacBook Pro kadar bir şeydi. Ve benzer özellikler sunuyordu. Legion 5 de hafif diye biliyorum. Uzun yıllar götürür kesinlikle. Lenovo oldukça kaliteli ürünler üretiyor. Ağırlığını bilmiyorum ona bir bakmanız lazım. Bu cihazların tamamı ile rekabetçi oyunları akıcı bir şekilde oynarsınız. Arıza çıkarma noktası biraz şans fakat dediğim gibi Lenovo'nun kaliteli ürünleri olduğunu düşünüyorum.

Bu arada paylaştığınız Legion'da hx serisi i7 var. Üstün bir performans verecektir. CS:GO gibi oyunların işlemciye yük bindirdiğini de göz önünde bulundurursak bu noktada diğerlerine karşı Legion yine üstün kalıyor.

@Artoria Pendragon hocam da bir baksın. Onun yorumunu dikkate alarak satın alım yapabilirsiniz. Kendisi daha iyi açıklayacaktır.

Benim onceliklerim;

• Uzun yillar goturmesi
  • Cok agir olmamasi
  • CS:GO tarzi oyunlari akici bir sekilde oynatmasi
  • Ariza cikarmamasi
M16 kasa olarak daha iyi ama Legion soğutma ve işlemci performansı açısından daha iyi. Legion da ağır bir cihaz denemez fazla, 2.3 KG zaten kendisi. Legion alınabilir.

Benim onceliklerim;

• Uzun yillar goturmesi.
  • Cok agir olmamasi.
  • CS:GO tarzi oyunlari akici bir sekilde oynatmasi.
  • Ariza cikarmamasi.

Hocam Legion 5 (2021) sahibi olarak her türlü önerebileceğim bir laptop ama ağır bir laptoptur. Laptop çantasına şarj aletiyle falan beraber koyunca 5 kiloya kadar çıkıyor neredeyse. Çok sağlam, çok da premium bir laptoptur ve ekranı da bir o kadar güzeldir ama ağırlık konusunda bu bilgiyi şöyle bırakayım yine de.

Hocam Legion 5 (2021) sahibi olarak her türlü önerebileceğim bir laptop ama ağır bir laptoptur. Laptop çantasına şarj aletiyle falan beraber koyunca 5 kiloya kadar çıkıyor neredeyse. Çok sağlam, çok da premium bir laptoptur ve ekranı da bir o kadar güzeldir ama ağırlık konusunda bu bilgiyi şöyle bırakayım yine de.

Hocam Thunderbolt girişinden şarj edebilme özelliği var mı cihazda?

Şimdi baktım sanırım varmış. Taşıdığı yerde oyun oynamayacaksa arkadaş laptop adaptörü yerine daha küçük bir adaptör ve USB-C kablo taşıyarak şarj edebilir cihazı.

Yeni konular

Geri
Yukarı