Lenovo Legion Laptop SSD-HDD Takviyesi

OceanWave

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop biraz yavaş çalışıyor malum 5400 RPM HDD ve Windows 10 yüzünden. Elimde 128 GB SSD var. Bunu taksam 128 GB yetecek mi? Yada gidip 7200 RPM HDD mi alayım? Yüksek kapasiteli SSD almaya bütçem yok. 128 GB M.Sata SSD çok pahalı. Ne önerir siniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem 500 GB 7200 RPM HDD almandan yana. 128 gb normal bir ev kullanıcısı için bile yetersiz gelmeye başladı. Örneğin bende 250 GB SSD var, içerisinde LOL, CSGO, Asphalt 8 ve ETS 2 var(Fotoğraf falan'da yok) kullanılan alan 130 GB. Fakat yok ben en fazla 2-3 tane küçük boyutlu oyun oynuyorum dersen o sistemde 128 GB yeterli.

1 TB 5400 RPM olan HDD' yi söküp 128 GB SSD takmayı düşünüyorum. İçine sadece Windows ve LoL falan kurucam. Diğer ağır oyunları harici 500 GB HDD var ona kursam sorun olur mu acaba?

Sadece 128 GB SSD çok yetersiz kalır, ama iş tamamen sizin kullanımınıza bağlı. Hepsini geçtim zaten Legion serilerinnin tamamında PCI-E SSD kullanılıyor, sizin model SSD olmayan farklı bir model mi ? 5200 RPM HDD oyunlar için sorun çıkarmayacaktır ayrıyetten 7200 RPM HDD almanıza gerek yok, onun yanında windows ve önemli uygulamalarınız için 128 GB M2 (mümkünse NVME PCI-E) SSD almanız çok daha iyi olacaktır. O bilgisayarı HDD'ye mahkum edip çöp durumuna düşürmeyin.

Son düzenleme:
Sadece 128 GB SSD çok yetersiz kalır, ama iş tamamen sizin kullanımınıza bağlı. Hepsini geçtim zaten Legion serilerinnin tamamında PCI-E SSD kullanılıyor, sizin model SSD olmayan farklı bir model mi ? 5200 RPM HDD oyunlar için sorun çıkarmayacaktır ayrıyetten 7200 RPM HDD almanıza gerek yok, onun yanında windows ve önemli uygulamalarınız için 128 GB M2 (mümkünse NVME PCI-E) SSD almanız çok daha iyi olacaktır. O bilgisayarı HDD'ye mahkum edip çöp durumuna düşürmeyin.

128 GB SSD almak için bütçem yok maalesef. Elimde 128 GB SSD var fakat normal 2.5 inç olandan. Bunu takıp ağır oyunları harici HDD'ye yüklemem lazım. Maksat Windows seri çalışsın. Yada bu şekilde kullanmaya devam edeceğim. Böylede sistem çok yavaş çalışıyor dediğiniz gibi çöpten farksız. Sağlam makine HDD yüzünden acayip yavaş.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı