Lenovo Legion Y520 SSD değiştirmek

Bütçe
800-1000

RequiemPlus

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Lenovo Legion Y520 model laptopum var. Laptopun içinde 256 GB SSD var bu SSD fabrika çıkışından beri üzerinde olan SSD. Bu SSD'yi söküp yeni bir SSD takma şansım var mı? Başka bir SSD portu olup olmadığını açmadan öğrenebilir miyim? Takma şansım varsa uyumluluk açısından hangi özelliklere bakmam lazım? Yardımcı olabilir misiniz? Bir de SSD'nin ikinci eli para eder mi?

İlave olarak Windows'u HDD'ye kursam yavaş açılış dışında önemli bir şey kaybeder miyim? 2 TB HDD var ben SSD'yi çoğunlukla oyun için kullanmayı düşünüyordum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Lenovo Legion Y520 model laptopum var. Laptopun içinde 256 GB SSD var bu SSD fabrika çıkışından beri üzerinde olan SSD. Bu SSD'yi söküp yeni bir SSD takma şansım var mı? Başka bir SSD portu olup olmadığını açmadan öğrenebilir miyim? Takma şansım varsa uyumluluk açısından hangi özelliklere bakmam lazım? Yardımcı olabilir misiniz? Bir de SSD'nin ikinci eli para eder mi?

İlave olarak Windows'u HDD'ye kursam yavaş açılış dışında önemli bir şey kaybeder miyim? 2 TB HDD var ben SSD'yi çoğunlukla oyun için kullanmayı düşünüyordum?
Windows'u hele hele Windows 10'u HDD'ye kurmanız performans kaybı yaşatır her şekilde. Oyunları sadece SSD'ye kurmanız bu performans kaybını engellemez. Başka SSD takma şansınız vardır. Laptopu söküp bu SSD'nin M.2 mi yoksa SATA tipinde olduğuna bakmanız gerek sadece. Bunu öğrendikten sonra buradan öneri istersiniz bütçenize göre alabileceğiniz en iyi SSD modelini öneririz.

M.2 SSD Tipi

index.jpg

Sata SSD Tipi
sata.png

Geri
Yukarı