Lenovo Legion monitör bozuldu

Bütçe
5799
Bu sorunun panel tipiyle alakası yok. Bütün paneller voltaja duyarlıdır. Bu yüzden, monitörde overclock'a karşıyım. Paneli bozmasa bile stabiliteyi bozar ve daha çok overshoot görmenize neden olur.

Muhtemelen konu sahibi arkadaş da 280 Hz yenileme hızında kullanıyordu.

Sakın saçma sapan aynı monitörü isteme bak, sen iade et gel biz sana öneri yaparız 20 gün sonra.

Emir ifadesi kullanmazsak sevinirim. Yok zaten bu monitör 240Hz ve 5799TL'ye uygun geldi internette daha uyguna da vardı ancak evden de çalıştığım için o gün içerisinde ihtiyacım vardı Vatan'dan aldım ama @Mando9098 hocam maalesef ki İ modeline de bakmayacağım çünkü bir kere soğudum markadan ya Dell'in 240Hz 25inç'lik bir modeli vardı ona bakarım ya da ASUS TUF 240Hz 25 inç versiyonu var ona bakacağım.

Bu sorunun panel tipiyle alakası yok. Bütün paneller voltaja duyarlıdır. Bu yüzden, monitörde overclock'a karşıyım. Paneli bozmasa bile stabiliteyi bozar ve daha çok overshoot görmenize neden olur.

Muhtemelen konu sahibi arkadaş da 280 Hz yenileme hızında kullanıyordu.
Selamlar

OC'ye bende karşıyım işlemcimde de sıvı soğutma kullanırım ancak güvenlik ve ileriye yönelik amaçlı kullanırım mesela bir şeyden daha fazla performans alacağız diye sınırları zorlamaya gerek yok. Monitörü aldığımın 9. gününde bu hale geldi ve hiç OC işleminde bulunmadım.

Hocam videoyu atsanîz çok merak ettim. Geçmiş olsun bu arada.

Evet F modeli VA, İ modeli IPS olan. Bende sevmiyorum.
Videoyu aşağıya bırakıyorum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
O halde yine VA paneli suçlamak doğru olmaz. Üretim hatası olma ihtimali var.
Paylaştığınız videoya da baktım normal değil bu.
Selamlar tekrar, VA paneli suçlayan ben değildim hatta bu güne kadar kullandığım bütün monitörler VA paneldi paneldense benim için panelin renklerinden kalitesindense 240hz olması daha önemli. Dediğiniz gibi de olay hiç normal değil bakalım garantiye gönderdik ne sonuç göreceğiz.

Selamlar tekrar, VA paneli suçlayan ben değildim hatta bu güne kadar kullandığım bütün monitörler VA paneldi paneldense benim için panelin renklerinden kalitesindense 240hz olması daha önemli.
Yani sizin için akıcılık daha önemli. O halde Odyssey G6 gibi bir VA panel monitör almadıktan sonra VA panellerdeki akıcılık pek tatmin etmez çünkü VA monitörlerdeki ana amaç renk ve görüntü kallitesidir. IPS panellere yönelmelisiniz.

F modeli yüzünden İ modelini suçlamak saçmalık. Forumda 5-6k monitör isteyen herkese öneriliyor ve daha bir sorun veya şikayet görmedim önerenlerden.

F modeli yüzünden İ modelini suçlamak saçmalık. Forumda 5-6k monitör isteyen herkese öneriliyor ve daha bir sorun veya şikayet görmedim önerenlerden.
Suçlamalık bir durum yok hocam.. Markadan soğudum sadece bir daha da mesela Legion bir şey tercih etmem, neden? Şimdi bu monitör yüzünden benim 2 günlük evden çalışma planım alt üst oldu ofise gitmek zorunda kaldım ve 20 iş günü de garanti de olacak monitör. Benim anlamadığım bu cihazlar kaç tane kalite testinden geçiyor son kullanıcıda nasıl böyle bir problem olabiliyor.. Gerçekten ilginç.

Suçlamalık bir durum yok hocam.. Markadan soğudum sadece bir daha da mesela Legion bir şey tercih etmem, neden? Şimdi bu monitör yüzünden benim 2 günlük evden çalışma planım alt üst oldu ofise gitmek zorunda kaldım ve 20 iş günü de garanti de olacak monitör. Benim anlamadığım bu cihazlar kaç tane kalite testinden geçiyor son kullanıcıda nasıl böyle bir problem olabiliyor.. Gerçekten ilginç.
Tamamda sizin acele işiniz F modeli yüzünden olan bir şeyi nasıl İ modelini de eleştirilebilir kılıyor?

Tamamda sizin acele işiniz F modeli yüzünden olan bir şeyi nasıl İ modelini de eleştirilebilir kılıyor?
Arkadaşım konuyu dikkatlice okudun mu? Benim konuda İ modelini eleştirdiğim bir satır var mı? Tek beyanım F modeli yüzünden Legion markasından soğudum bu yüzden İ modelini de almam dedim..

Yeni konular

Geri
Yukarı