Lenovo Legion R25i-30 kullanıcılarının görüşleri nasıl?

Monitörü dün akşam teslim aldım 10 saattir kullanıyorum kendi şahsi düşüncelerimi paylaşacağım.

1- monitörün renklerini ayarladıktan sonra gerçekten çok başarılı buldum.(standart geldiği ayarları berbat) aklımda beğenmezsem iade edip HP Omen25i almak vardı ama tercihimi Lenovo'dan yana kullandım.
2- monitörü 180 Hz'ye aldığımızda 30 dk sonra tekrar 165 Hz oluyor oyun oynarken falan Alt Tab yapar gibi atıyor bu can sıkıcı bir durum 165 Hz de kullanıyorum şu an.
3- ayaklarına biraz kaba çok büyük gibi yorumlar gördüm bence normal masama uydu hatta yanda 2. monitörüm var.
4- hoparlörleri başarılı ama ilk geldiğinde sesi %50 oluyor Lenovo display Control Center'dan ayarlabiliyorsunuz %100 yaptığınızda yeterli bir ses veriyor.
5-HDR özelliğini kapalı kullanıyorum açıp YouTube'dan birkaç video izledim onu da başarılı buldum.
6- Genel olarak çok monitör değiştiren birisi olarak yorumum bu fiyat bandında bence tercih edilecek bir ürün + sı - si konuşulur bilgili arkadaşlar panel kodunu tam bulduktan sonra detaylı inceleme yaparlar ona göre tercih edersiniz hayırlı forumlar.
Hqyirli olsun reis bende aldım 1 hafta önce bazı tuşlar soğuk işlem ayar yapamiyorum 165 hz de qlamiyorum yardimci olurmusun dostum teşekkürler

Soğuk işlem ayar ne demek bilmiyorum.

165 hz alamıyorsan da kablo veya monitörün desteklemiyordur.

Su an elimde butce olsa Lenovo R25i satin alip elimdeki MSI G241 ile karsilastirmak isterdim :D Su an radarimda 2 model var canli canli gormek istedigim; birisi R25i, birisi 24M1N3200ZA.
Merhabalar ben lenovo r25i mönitörünü beğendim ama bunun 2k versiyonu var mıdır? yoksa ne önerirsin?

Monitörü ilk aldığında sıcaklık ayarı warm`da geliyor bu niye sarı diyeceksin, onu naturel al düzeliyor, Dark boost level 4 yap, zaten level 4 geliyor sanırım, parlaklığı 100 yapıp contrastı 60-65, saturation da 60 yaptım ben görüntü çok iyi seviyede, hdr 400 açık ancak hdr farkını hdr özel içerikler dışında çok fark edemedim, overdrive level 2`de kalsın 3 ve 4`de görüntü tuhaflaşıyor.
Dark Boost 4 yerine 2 ya da 3 yapınca renkler daha canlı olmuyor mu? 4'te çok kararıyormuş gibi geliyor ama acaba olması gereken o mu? Tavsiyeniz var mıdır

Sizce FPS oynamayan biri için de bu monitör değer mi? Tasarım programları kullanıyorum, en sorunsuz model olarak bu önerildiği için bütçemi biraz aşıp alacağım. Ama aslında düşük ms değeri ve 165 hz'e ihtiyacım yok. Ne dersiniz?

Sizce FPS oynamayan biri için de bu monitör değer mi? Tasarım programları kullanıyorum, en sorunsuz model olarak bu önerildiği için bütçemi biraz aşıp alacağım. Ama aslında düşük ms değeri ve 165 Hz'e ihtiyacım yok. Ne dersiniz?
Tasarım içinse kesinlikle değer, bu monitörün renk gamutu oldukça yüksek.

Ürünü 3 gündür kullanmaktayım ışık sızması hariç başka bir sorun göremedim. Örnek resimleri aşağıya bırakıyorum. Günlük kullanımda göze batmıyor fakat ışık sızmasından dolayı değişim istesem mi kararsız kaldım.

Dosya Ekleri

• IMG_20240316_205849.jpg
    IMG_20240316_205849.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20240316_210313.jpg
    IMG_20240316_210313.jpg
    85,1 KB · Görüntüleme: 70

Geri
Yukarı