Lenovo Legion R25I30 incelemesi hakkındaki gelişmeler

Mando9098

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Isparta
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / Evga Gtx 1660s / 2x8gb corsair vengeance 3200mhz / Asrock b550m-hdv
Meslek
Fotoğrafçı
Monitör
Lenovo legion r25i-30

İncelememi okuyanların bileceği üzere monitörde sonradan 1 adet ölü piksel buldum ve konudaki hocalarımla münakaşa ettikten sonra değişime yollama kararı aldım. Gelmesi 1 gün olsa da geri gitmesi tam olarak 4 gün sürdü. Bugün sabah evime değiştirilmiş şekilde geldi ve az önce kurulumunu yaparak teslerini inceledim. Şu anda herhangi bir ışık sızması, ölü piksel veya ghostingle karşılaşmadım, ama bu test etmeye devam etmeyeceğim anlamına gelmiyor, çünkü ilk seferinde de ölü piksel görmedim 3-4 incelemem sonrasında fark ettim. Bunda da 1 hafta boyunca sürekli test yapacağım, hem ghosting hem ışık sızması hem de ölü piksel. Eger ücünden birinde hata bulursam Hepsiburada'ya yazıp geri göndereceğim. Ama şu anlık sorun yok ve umarımda olmaz.

Düzeltme: Mavi renkte 1 adet ölü piksel buldum.

Son düzenleme:
Merhaba, ben de bu monitörü aldım, bir tane piksel hatası olduğu için iade ettim. Yeni monitör bugün geldi, kutunun içindeki kılavuz yırtılmıştı ve vidalarda paketin içine bantla yapıştırılmıştı. İade ürün gönderdiklerini düşünüyorum, size yeni ürün nasıl geldi acaba? IMG-20240313-WA0015.jpgIMG-20240313-WA0014.jpg

Merhaba, ben de bu monitörü aldım, bir tane piksel hatası olduğu için iade ettim. Yeni monitör bugün geldi, kutunun içindeki kılavuz yırtılmıştı ve vidalarda paketin içine bantla yapıştırılmıştı. İade ürün gönderdiklerini düşünüyorum, size yeni ürün nasıl geldi acaba?Eki Görüntüle 2139837Eki Görüntüle 2139838

Bendeki değişim ürünü kusursuzdu kozmetik olarak. 1 adet daha ölü piksel çıktı lakin hem ugrasmak istemiyorum hem de öncekine göre daha iyi bir yerde.

Bendeki değişim ürünü kusursuzdu kozmetik olarak. 1 adet daha ölü piksel çıktı lakin hem ugrasmak istemiyorum hem de öncekine göre daha iyi bir yerde.
Teşekkür ederim, ben de uğraşmak istemiyorum. Herhangi bir çizik görmedim, o yüzden kullanmaya devam edeceğim. Şimdilik piksel sıkıntısı falan yok. Sizde aldıktan sonra mı ölü piksel çıktı?

Teşekkür ederim, ben de uğraşmak istemiyorum. Herhangi bir çizik görmedim, o yüzden kullanmaya devam edeceğim. Şimdilik piksel sıkıntısı falan yok. Sizde aldıktan sonra mı ölü piksel çıktı?

Kontrol ederken fark ettim.

Sonradam yaptığım testlerde farkettim ki blur testinde çizgide kırılma meydana geliyor ve hatta diğer testlerde de görüntüde yırtılma oluyor. Nvidia ekran kartı ile açabildiğim bütün syncler açık halde yaşadım bunu(dp ile). Ve hatta bu sorunları monitörü 60hz'ye sabitlediğimde de yaşadım. Herkesde bu hata var mı yoksa bana mı denk geldi? Test edebilenler yardımcı olursa sevinirim.

Sonradam yaptığım testlerde farkettim ki blur testinde çizgide kırılma meydana geliyor ve hatta diğer testlerde de görüntüde yırtılma oluyor. Nvidia ekran kartı ile açabildiğim bütün syncler açık halde yaşadım bunu(dp ile). Ve hatta bu sorunları monitörü 60hz'ye sabitlediğimde de yaşadım. Herkesde bu hata var mı yoksa bana mı denk geldi? Test edebilenler yardımcı olursa sevinirim.

1712917089904.png

Aynı monitörü kullanıyoruz. Monitör G-SYNC desteklemediği için bu sorunu yaşıyorsun bende de nadiren oluyordu.
NVIDIA Denetim Masası > G-SYNC ayarları kısmından bu tiki kapatıp uygula yaparsan düzelecektir.

@Mando9098 Hocam merhabalar, aradan 1 ay geçmiş. Monitörden memnun musunuz? Herhangi bir problemi gördünüz mü?

Geri
Yukarı