Lenovo Legion R25I30 renk ayarları ne olmalı?

Saim

Kilopat
Monitör
Lenovo Legion R25I-30
Monitörü daha yeni aldım, ama renk ayarları konusunda karar veremedim bir türlü. Default olarak warm modunda sarımsı bir renkte geliyor. Forumlarda neutral modu tavsiye eden olmuş, onu kullandım biraz ama ona da alışamadım. sRGB modu güzel gibi geliyor, fakat diğer modlara kıyasla kırmızı rengi açık kırmızıya dönüyor. Monitörlerde olması gereken bir standart var mıdır bu konuda? sRGB modu genel kullanım için uygun mu, yoksa kaliteli görüntü için yapılan işleme göre (oyun, film vs.) Mod değiştirmek mi en doğrusu?

İşteyim dostum eve geçince sana detaylı ayar atarım. Ama söyleyim warm da kullanıyorum 60 da benim. Parlaklık ve Kontrast da 75 de ikisi. HDR off modunda oyuna göre değişkenlik olarak HDR açıyorum.

İşteyim dostum eve geçince sana detaylı ayar atarım. Ama söyleyim warm da kullanıyorum 60 da benim. Parlaklık ve Kontrast da 75 de ikisi. HDR off modunda oyuna göre değişkenlik olarak HDR açıyorum.
Varsayılan ayarlarda benzer şekilde geliyordu. sRGB modu gözüme güzel geliyor ama kırmızı renk diğer modlara göre çok farkediyor. Kararsız kaldım

Oyunda veya filmde 2 modu da test ettiniz mi acaba? Test için Witcher 2 açtım. Neutral modda karakterlerin ten renkleri kırmızımsı oluyor. sRGB modunda daha doğal ten rengine dönüşüyor. Aynı şekilde dizi veya film izlerken de benzer bir kırmızılık var. Sizde de aynı mı

Son düzenleme:
Varsayılan ayarlarda benzer şekilde geliyordu. sRGB modu gözüme güzel geliyor ama kırmızı renk diğer modlara göre çok fark ediyor. Kararsız kaldım.

Oyunda veya filmde 2 modu da test ettiniz mi acaba? Test için Witcher 2 açtım. Neutral modda karakterlerinten renkleri kırmızımsı oluyor. sRGB modunda daha doğalten rengine dönüşüyor. Aynı şekilde dizi veya film izlerken de benzer bir kırmızılık var. Sizde de aynı mı?

Evet aynı ben warm 50 de kullanıyorum. Aldığımda da böyleydi gayet iyi bana göre.

Geri
Yukarı