Lenovo Legion R25I30 vs MSI G2422

• Konuyu başlatan Glock
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 997

Glock

Kilopat
Daha fazla  

Bütçem bu kadar, aradaki farkı vermeye değer mi?

Ayrıca takip edenler için bu monitörlerin fiyatları kısa sürede indirim/kampanya girme ihtimali var mı? özellikle msi monitörün indirime girme ihtimali?

R25i-30 daha mantikli bir secim. Yukseklik ayari var, pivot ozelligi var, dahili hoparloru var, renk gamutu daha iyi ve gercek 8-bit bir monitor.

Ayrıca takip edenler için bu monitörlerin fiyatları kısa sürede indirim/kampanya girme ihtimali var mı? Ozellikle MSI monitörün indirime girme ihtimali?
Indirimler tamamen spontane gelisiyor, dolayisiyla yorum yapamayiz.

Hareket kabiliyeti ve hoparlör çok önemli değil, benim için renk ve ghosting değeri önemli arada fark var mı? birde internetten araştırdığım kadarı ile ASUS TUF Gaming VG249Q1A modelinin ghosting açısından iyi olduğu söyleniyor. Yinede bu 3 monitör arasından lenovo mu diyorsunuz?

@Saint Lucia sizede sorayım bu 3 monitörden ghosting ve görüntü kalitesi olarak hangisi, benim için ghosting görüntü kalitesinden daha önemli ancak kötü bir görüntüde istemiyorum.

Son düzenleme:
Hareket kabiliyeti ve hoparlör çok önemli değil, benim için renk ve ghosting değeri önemli arada fark var mı? Bir de internetten araştırdığım kadarı ile ASUS TUF Gaming VG249Q1A modelinin ghosting açısından iyi olduğu söyleniyor. Yine de bu 3 monitör arasından Lenovo mu diyorsunuz?

@Saint Lucia size de sorayım bu 3 monitörden ghosting ve görüntü kalitesi olarak hangisi, benim için ghosting görüntü kalitesinden daha önemli ancak kötü bir görüntüde istemiyorum.

ASUS'u tavsiye etmem. ASUS TUF'ların 10 monitöründen 8'i sıf piyasada bulunmak için çıkartılmış modeller.
IPS panellerin ghosting oranı düşük oluyor. Fark edilmeyecek ghosting olur. Çünkü tepkime süresi kısa.
G2422'de güzel monitör. Renk sıcaklığı olarak F/P bir ürün. Fakat Lenovo daha üstün. Hem panel hem diğer fonksiyonları artı sağlıyor.
5K'nın altına Lenovo daha mantıklı. Kronik bir sıkıntısı da yok. Hem pivot iyi bir avantaj. Bir gün elbet lazım olur. Vesa aparatları pahalı çünkü. Gereğin olmaz. 👍

ASUS'u tavsiye etmem. ASUS TUF'ların 10 monitöründen 8'i sıf piyasada bulunmak için çıkartılmış modeller.
IPS panellerin ghosting oranı düşük oluyor. Fark edilmeyecek ghosting olur. Çünkü tepkime süresi kısa.
G2422'de güzel monitör. Renk sıcaklığı olarak F/P bir ürün. Fakat Lenovo daha üstün. Hem panel hem diğer fonksiyonları artı sağlıyor.
5K'nın altına Lenovo daha mantıklı. Kronik bir sıkıntısı da yok. Hem pivot iyi bir avantaj. Bir gün elbet lazım olur. Vesa aparatları pahalı çünkü. Gereğin olmaz. 👍
5k altında ekstra başka tavsiyeniz var mı? yoksa yarın sipariş geçeceğim lenovoyu. Msi 5k olmuş bu fiyatla zaten alınmaz sanırım :D

5K altında ekstra başka tavsiyeniz var mı? Yoksa yarın sipariş geçeceğim Lenovo'yu. MSI 5K olmuş bu fiyatla zaten alınmaz sanırım :D

MSI zamlanmış. Gördüm ve değmez dedim. Güzel ama pahalı.
Daha ucuza AOC 24G2SPAE/BK Monitör bu AOC var. 1 ay önce 3.5K bandındaydı. Bu haliyle pahalı. Tek seçenek Lenovo kalıyor. 👍

Usta bu monitör itopyada indirime girmiş lenovo yerine tercih edilir mi?

ViewSonic 24" VX2428 180Hz 0.5ms HDMI DP HDR10 FreeSync Premium Fast IPS FHD Gaming Monitör | ITOPYA

Veya bu

Usta bu monitör İtopya'da indirime girmiş Lenovo yerine tercih edilir mi?

ViewSonic 24" VX2428 180Hz 0.5ms HDMI DP HDR10 FreeSync Premium Fast IPS FHD Gaming Monitör | ITOPYA

Veya bu

Gigabyte indirime girmiş evet. Değerlendirilmeli. ViewSonic'in bu modelinden daha avantajlı bir model Gigabyte.
Benim tavsiyem bütçe varsa hala Lenovo.

Görüntü kalitesi ve ghosting açısından lenovo ile gigabyte arasında hangisi daha iyi, lenovo daha dolu bir model ancak hoperlör vesa bağlantısı pivot vs bu özellikleri kullanmayacağım.

Aradaki 15hz fark umrumda değil ama lenovonun görüntü kalitesi ve ghosting değeri daha mı iyidir? .

Görüntü kalitesi ve ghosting açısından Lenovo ile Gigabyte arasında hangisi daha iyi, Lenovo daha dolu bir model ancak hoparlör VESA bağlantısı pivot vs bu özellikleri kullanmayacağım.

Aradaki 15Hz fark umurumda değil ama Lenovo'nun görüntü kalitesi ve ghosting değeri daha mı iyidir?

Görüntü kalitesi Lenovo'da daha yüksek. Panel Lenovo'nın daha iyi. Dinamik kontrast özelliği de bulunuyor. Yazılım ile siyahların kalitesini arttırıyor.
Renk benzerliği ikisinin de birbirine yakın. Lenovo daha parlak bir ekrana sahip. Parlaklık önemlidir.
İkisi de sizi aslında üzmez. İçinize hangisi sindiyse onu alabilirsiniz.
Ghostingi aklınızdan çıkartın. IPS monitör bakıyorsunuz. Ghosting olmaz. Ghosting olan IPS panel sorunludur iade edilir. 👍

Geri
Yukarı