Lenovo Legion R25I30 vs MSI G2422

@Saint Lucia Merhaba, bende Lenovo ve Gigabyte arasında kaldım. Fakat Lenovo monitörde genel olarak satın alan kişiler ölü piksel sorunuyla karşılaşmışlar. Ne yapmalıyım, hangisini almalıyım sizce?

@Saint Lucia Merhaba, bende Lenovo ve Gigabyte arasında kaldım. Fakat Lenovo monitörde genel olarak satın alan kişiler ölü piksel sorunuyla karşılaşmışlar. Ne yapmalıyım, hangisini almalıyım sizce?

Ölü piksel ve benzeri sorunlar genel olarak "şansa" dayalı bir durumdur. Bunu markaya ya da ürüne lanse edemeyiz. Alıp kullananlar da epey fazla. Monitör ve TV sektörünün lanetidir bu ölü piksel.
O yüzden bu konuya takılmadan tercihinizi yapınız. Fakat hep şunu söylerim; beğendiğimiz ve önerdiğimiz monitörler arasında kararsız kaldıysanız gönlünüz hangisine kayıyorsa onu alabilirsiniz. Bazen kararı tüketici vermeli. 👍

Şu anda gigabyte kaç para bilmiyorum ancak lenovo hepsiburada`da 4600 tl, bence çok iyi fiyat birde peşin fiyata 3 taksit yapıyor.

Lenovo monitörü geçen pazar aldım ve ölü piksel yok, birazcık ışık sızması var gibi geldi bana ancak arkadaşlarım normal hatta iyi denenecek seviyede olduğunu söylediler, zaten simsiyah ekranda anlaşılıyor normalde oyunda film izlerken vs. anlamak mümkün değil sızmayı.

Parlaklık cidden çok iyi hatta parlaklığı 100 yapınca karanlık odada biraz fazla parlak beni rahatsız etti, renk falan güzel ben tavsiye ederim, özellikle renk ayarlarını düzgün yapınca çok daha üst seviye bir monitör gibi duruyor benim şahsi tavsiyem lenovo.

@Glock @Saint Lucia Lenovo'yu almaya karar verdim. Gigabyte bütçemin bir tık üstünde. Teşekkürler <3

Fiyatına göre beklentileri karşılayan bir monitör.
Geldiğinde ölü piksel testini mutlaka yapınız. Gerekirse destek istersiniz.
Bir sorun olur ya da beğenmezseniz hiç çekinmeyin. Kutusuna geri koyup direkt iade edin. 👍

@Glock @Saint Lucia Lenovoyu almaya karar verdim. Gigabyte bütçemin bir tık üstünde. Teşekkürlerr <3
Monitörü ilk aldığında sıcaklık ayarı warm`da geliyor bu niye sarı diyeceksin, onu naturel al düzeliyor, Dark boost level 4 yap, zaten level 4 geliyor sanırım, parlaklığı 100 yapıp contrastı 60-65, saturation da 60 yaptım ben görüntü çok iyi seviyede, hdr 400 açık ancak hdr farkını hdr özel içerikler dışında çok fark edemedim, overdrive level 2`de kalsın 3 ve 4`de görüntü tuhaflaşıyor.

@Glock Monitörü sipariş edeceğim şimdi. Bir sorun olursa yazarım yine. Çok teşekkürler.

@Glock Söylediğiniz Merhabaa, ayarları yaptım ama saturation ayarlanmıyor 50 de duruyor. Çok önemli degildir diye düşünüyorum. Ölü piksel testi de yaptım çıkmadı. Şanslıymışım. Teşekkür ederim tekrardan.

Son düzenleme:
@Glock Monitörü sipariş edeceğim şimdi. Bir sorun olursa yazarım yine. Çok teşekkürler.

@Glock Söylediğiniz Merhabaa, ayarları yaptım ama saturation ayarlanmıyor 50 de duruyor. Çok önemli degildir diye düşünüyorum. Ölü piksel testi de yaptım çıkmadı. Şanslıymışım. Teşekkür ederim tekrardan.
Gamemode standartda değilse olabilir, iyi günlerde kullanın.

Lenovo legionu almayı düşünüyorum kullandın mı, memnun musun?

@körcahil Kullanıyorum memnunum. Ölü piksel çıkabilir diye tereddüt etmiştim ama bir sorun yaşamadım. Pivotlu olduğu için çok büyük duruyor. Masam da bi tık küçük olduğundan biraz rahatsız etti. Onun dışında bir sorunum yok güzel monitor.
IMG-20240201-WA0010.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı