Lenovo Legion Slim 5 alınır mı?

Bütçe
50-55 bin

demjr00

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşın bir altta attığı linkteki laptop oyun için rahat 30-40% fark yaratır. Fakat ne istediğinize göre de sizin attığınız ürün daha iyi olabilir. Oyun odaklı değil de, iş - yazılım - dizi / film / video + zaman kalırsa da ara ara oyun oynamak için alacaksanız sizin attığınız çok daha mantıklı. Ama ilk odağınız oyun ve diğerleri arka plandaysa arkadaşın attığı daha mantıklı. Çünkü Gaming Laptoplar maalesef sesli çalışıyor ve bu da can sıkıcı olabiliyor, oyun dışı kullanım varsa.

Arkadaşın bir altta attığı linkteki laptop oyun için rahat 30-40% fark yaratır. Fakat ne istediğinize göre de sizin attığınız ürün daha iyi olabilir. Oyun odaklı değil de, iş - yazılım - dizi / film / video + zaman kalırsa da ara ara oyun oynamak için alacaksanız sizin attığınız çok daha mantıklı. Ama ilk odağınız oyun ve diğerleri arka plandaysa arkadaşın attığı daha mantıklı. Çünkü Gaming laptoplar maalesef sesli çalışıyor ve bu da can sıkıcı olabiliyor, oyun dışı kullanım varsa.

Daha çok oyun ve mühendislik programlarını kullanmayı planlıyorum. Laptoplarda 4060 ve 4070 arasında çok fark var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha çok oyun ve mühendislik programlarını kullanmayı planlıyorum. Laptoplarda 4060 ve 4070 arasında çok fark var mı?

Lenovo sadece ekran kalitesi ve SSD boyutu olarak önde. Birinde FHD diğerinde QHD var. Birinde 512 diğerinde 1 TB SSD var.
İşlemci ve ekran kartı kısmında bariz ASUS önde
3-4K daha ucuza 4070 TUF almanı öneririm.

O zaman arkadaşların da dediği gibi Asus TUF olan modeli alabilirsin. İstekleriniz için çok daha uygun. İlk attığınız model zaten Lenovonun daha çok iş odaklı, ofis türü modellerden.

Sadece ekran kartı olayı değil aslında. Zaten 4070, 4060'a göre çok önde + olarak bu tür iş bilgisayarlarında ekran kartı belli bir düzeyde watt çekiyor bu da demek oluyor ki ürünün tam performansından kısıtlıyorlar. Yani aslında tam 4060 performansı da alamıyorsunuz. Ayrıca işlemci olarakta TUF gene önde.

Lenovo malzeme kalitesi olarak daha iyi, daha premium sınıf kısacası. Asus TUF Asus'un alt segment ürünü.

aynı şeyi düşünüyordum ben de soğutma açısından kalite açısından legion daha önde gibi geldi bana
Pahalı olmalarının sebebi de o bir tık evet. Pro serilerinin ekranları çok iyi. 4060 ve 4070 arasında öyle uçurum bir fark da yok. Beğendiyseniz modeli tercih edebilirsiniz.

Laptop bakıyorum bu laptop mantıklı göründü bütçe 50-55 bin arası sizin de önerileriniz varsa değerlendirebilirim. LENOVO LN Legion Slim 5/Ryzen 7 7840HS/16 GB RAM/1 TB SSD/8 GB/RTX 4060/16"/Gaming Laptop Gri 82Y9001RTX
Buradaki ürün mantıklı göründü soğutma sistemi nasıldır? Dizi izlerken veya boşta dururken çok gürültü çıkarır mı? Sizin de görüşlerinizi almak istedim.
ben legion slim 5 i7 13900h / rtx 4070 model olanını aldım. laptop ince ve soğutması gerçekten çok iyi. kesinlikle tavsiye ediyorum. cihazın malzeme kalitesi çok çok iyi.

Geri
Yukarı