Lenovo Legion Y520-15IKBN vs. Acer Nitro AN515-51-73HG

Getriss

Hectopat
Yer
İzmir/Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Son düzenleyen: Moderatör:
Yani öncelikle belirtmeliyim ki ikisi cihazında kendisine göre kronik sıkıntıları mevcut olduğu söyleniyor.
Öncelikle Acer'ın ısınma sorunlar mevcut. Lenovo'nun ise klavye sorunu mevcut imiş.
Acer'i bilmem ama Lenovo bu kronik sorundan haberdar ve sorun ortaya çıktığında gerekli işlemi yapıyormuş.
Lenovo'yu tercih edebilirsiniz.
Başka markaları düşünüyor musunuz?

Yani öncelikle belirtmeliyim ki ikisi cihazında kendisine göre kronik sıkıntıları mevcut olduğu söyleniyor.
Öncelikle Acer'ın ısınma sorunlar mevcut. Lenovo'nun ise klavye sorunu mevcut imiş.
Acer'i bilmem ama Lenovo bu kronik sorundan haberdar ve sorun ortaya çıktığında gerekli işlemi yapıyormuş.
Lenovo'yu tercih edebilirsiniz.
Başka markaları düşünüyor musunuz?
Lenovo bana daha çok güven veriyor ama Acer daha ucuz olduğundan kararsız kaldım. Lenovo'nun klavye sorununun bana sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Çünkü ek olarak klavye almayı düşünüyorum. Laptopa bağlayıp kullanacaktım. Aslında ilk düşündüğüm marka Dell'di. Linkini de koyayım: Dell Gaming 7577 Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Normalde bunu alacaktım ama RAM in 8 GB olması beni düşündürdü. 8 ile 16 arasında çok fark var mıdır acaba onu merak ediyorum. Ayrıca Dell'in aynısını yaklaşık 1 ay kullanma fırsatı buldum. Arkadaşımda vardı baya memnun kaldım. Bunların dışında Monster bakmıştım ama aradığım özelliklerde olanların HDD'si yoktu. Genel olarak 5 bin lirayı geçmeyecek şekilde 16 GB RAM'li, GTX 1050 Ti' lı ve işlemcisi i7 olan laptop bakıyorum. Ama hala kararsızım.

Bu ürünü kullanıyorum, gayet memnunum. Şunu belirteyim, alırsan sen de talep et. Ürün 130 watt adaptör ile geliyor. Bazı kullanıcılar şarj sırasında bilgisayar yük altındayken 130 watt adaptörün yetmediğini, bu yüzden bilgisayarın bataryasından güç çektiğini, bilgisayar şarjda iken batarya seviyesinin azaldığından söz ediyor. Yük altında yaptığım testler sonucu böyle bir problem yaşamadım. Fakat teknik servisle görüştüm bu durumu ve 180 watt adaptörün ilerleyen günlerde gönderileceğini belirttiler.
Monster alma da Lenovo ve Dell düşünebilirsin.

Bu ürünü kullanıyorum, gayet memnunum. Şunu belirteyim, alırsan sen de talep et. Ürün 130 watt adaptör ile geliyor. Bazı kullanıcılar şarj sırasında bilgisayar yük altındayken 130 watt adaptörün yetmediğini, bu yüzden bilgisayarın bataryasından güç çektiğini, bilgisayar şarjda iken batarya seviyesinin azaldığından söz ediyor. Yük altında yaptığım testler sonucu böyle bir problem yaşamadım. Fakat teknik servisle görüştüm bu durumu ve 180 watt adaptörün ilerleyen günlerde gönderileceğini belirttiler.
Monster alma da Lenovo ve Dell düşünebilirsin.
O sorunu ben de okumuştum. Dediğim gibi arkadaşım sayesinde kullanmıştım o ürünün aynısını ama 8 GB RAM'i olması sıkıntı olabilir. Uzun süre dayansın istiyorum. Oyun açısından 8 GB yeterli olur fakat ileride kullanacağım programlar vs için RAM önemli diye düşünüyorum bilgisayarın hızlı olması açısından. Bakalım ya Lenovo ya da Dell'i alacağım. Aralarında çokta bir fiyat farkı yok zaten. Ama Dell'i kullanırken fanları çok ses çıkarıyor gibi gelmişti. Ama Witcher 3 gibi bir oyun oynadığımdan normaldir. Ama yinede RAM'i yüksek olduğundan Lenovo'yu alacağım sanırım.

Bellek yükseltmesini sonra da yapabilirsin aslında. Veya 16GB bellekli modeli de var 1050ti ekran kartında. Ona bak derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı