Lenovo Legion Y520 FPS 10'a sabitlendi

adaletkecisi

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, 2 gün önce laptopta rahatça oynadığım tüm oyunlar sabit 10 FPS'e düştü, çok fazla araştırmama rağmen hiçbir şey çözemedim fakat oyunları pencere modu ve 1600*900 çöznünürlüğe ayarlayınca FPS değerleri normale dönüyor fakat bu oyunların hepsini sıkıntısız tam ekran 1920*1080 ayarlarında oynayabiliyordum. Bilgisi olan arakdaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
Sistem bilgileri:
Lenovo Legion Y520:
GeForce GTX 1050 ekran kartı
Intel i5 7TH gen 2.50GHz
16 GB RAM
1920*1080 60Hz

İnternette okuduğum kadarıyla driver eksikliği, eskiliği ya da bios versiyonu eskiliğinden kaynaklanabilindiği yazılmış. Lenovo Support sayfasına giderek Lenovonun yazılımı olan ve tüm driverlarınızo kontrol eden uygulamayı çalıştırınız. Web sitesi üzerinden bu işlemi halledebilirsin. Kontrol sonrası eksik veya eski bir driver durumu var ise lenovo programı bunları size gösterecek ve indirmenizi isteyecektir. Laptopunuzun altında bulunan seri numara ile ürününüzü bulursanız en sağlıklısı olacaktır.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    34 KB · Görüntüleme: 24
Teşekkür ederim, dediğiniz gibi gerek siteden gerekse lenovonun yüklü sisteminden kontrollerimi yaptım fakat tamamen güncel durumdayım bir adet bios update'i gelmiş onu da güncelledim fakat sorun devam ediyor :(

Teşekkür ederim, dediğiniz gibi gerek siteden gerekse lenovonun yüklü sisteminden kontrollerimi yaptım fakat tamamen güncel durumdayım bir adet bios update'i gelmiş onu da güncelledim fakat sorun devam ediyor :(
Biraz da yabancı forumlarda bu konuyu incelemeyi deneyin isterseniz, ben de durumla ilgili olarak bulabildiğim başka şeyler olursa buradan size iletirim. Umarım sorun bir şekilde çözülür.

Geri
Yukarı