Lenovo Legion Y520 Işık Sızması Sorunu

ozzzy

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay kadar önce dizüstü bilgisayarımın sol metreşe kısmında hafif açılma oldu ( darbe veya düşmeye bağlı değil). Ekranı açıp kapatırken sol alt menteşeden gıcır gıcır sesler geliyor. Bu açılmanın olduğu sol alt çerçevede ışık sızması da oluştu. Renkli görüntüde farkedilmiyor ancak siyah ekranda sol alt kısımda ışık sızması bariz bir şekilde farkediliyor. Film falan izlerken çok göze batıyor bu durum. Lenovo yetkili servisi aradım. Ürünü kargo ile onlara göndermem gerektiğini söylediler. Ben istanbulda oturduğum için elden götürmekten yanaydım kargoda ürün hasar görme riski olduğu için fakat pandemi süreci nedeniyle elden ürün teslim almıyorlarmış.
Ürünün garantisinin bitmesine 20 gün kadar kaldı. Sizce ne yapmalıyım ?

Not : Serviste muhtemelen ips panel ve menteşe değişimi yapılacak. Sistemim şuan çok stabil çalışıyor ve sistemime format atılmasını istemiyorum. Bu işlemler için sistemime format atılma ihtimali var mı ? Veya bu sorunlar için ürünü servise gönderip kargo hasarını göze almalı mıyım ?

Öncelikle ışık sızmasına ekran değişimi yapan servise denk gelmedim hangi firma ile konuştuysam ips panellerde olası bir sorun olduğunu belirttiler. Sizin ekranınızda açılma olduğu için ve garanti süresi dolmaya yakın olduğu için suçu size yıkabilirler.

Cihazınız servise gittiğinde %99 ihtimalle format atılıp temiz kurulum yapılacaktır zaten servise gönderirken bunu onaylıyorsunuz.

Güzel kargolama yaptığınız sürece kargo hasarı oluşacağını düşünmüyorum. Kutu içerisine destekleyici padler yada hava kabarcıklı naylon koyarsanız daha sağlam olur.

Geri
Yukarı