Lenovo Legion Y520 kola döküldü

219252

Hectopat
Arkadaşlar bende Lenovo Legion Y520 var ( 16 GB RAM ve GTX 1050 4 GB olanı). Ben bilgisayarımın enter kısmına kola döktüm ve bir şey yaptırmadım PC sorunsuz çalışıyordu.
Fakat PC fazla ısınmaya başladı düşündüğüm gibi ve oyunlarda performansım çok düştü. Artık oyun bile oynayamıyorum PC yavaşladı her şey oldu. Sağ taraftan fan seside gelmiyor işlemci orada fakat hata da fark edemedim. Birşey yanmmışsa veya bozulmuş ise nasıl anladım.

Arkadaşlar bende Lenovo Legion Y520 var ( 16 GB RAM ve GTX 1050 4 GB olanı). Ben bilgisayarımın enter kısmına kola döktüm ve bir şey yaptırmadım PC sorunsuz çalışıyordu.
Fakat PC fazla ısınmaya başladı düşündüğüm gibi ve oyunlarda performansım çok düştü. Artık oyun bile oynayamıyorum PC yavaşladı her şey oldu. Sağ taraftan fan seside gelmiyor işlemci orada fakat hata da fark edemedim. Birşey yanmmışsa veya bozulmuş ise nasıl anladım.

Yetkili bir servise götür, garantisi olsun ya da olmasın. İçindeki parçaları tek tek açıp incelemek gerekir.

Bozulmuş zaten fan çalışmıyor diyorsun. Klavye arıza vermez inşallah değiştirmesi çok zor çünkü. 1450 tl istediler benden. Gittim kendim alıp değiştirdim 6 saat sürdü yapması. Klavyeye ulaşmak için en ufak parçasına kadar sökmek gerekiyor

Dostum geçmiş olsun çok. Aynısı birkaç sene önce Monster bilgisayarımda başıma geldi. Anakart, ekran kartı, RAM soketleri ve klavye soketi yandı. Bilgisayarı 4100 TL'ye almıştım 4000 TL istemişti teknik servis. Kola şekerli olduğundan içerideki sıcaklık sıvıyı buharlaştırıyor ve kalan şekerli kısım her yere yapışıyor. Bilgisayarı söküp kendim de baktım ve her yerde vardı. Fan çalışmıyor ve oyunlarda performans kaybı yaşıyorsan böyle bir durum söz konusu olabilir.

Aynısı benim başıma da gelmişti ama sol tarafa dökülmüştü o günden sonra bilgisayar kullanılamayacak kadar kötü performans vermeye başlamıştı ve ısınıp kapanıyordu. Hemen teknik servise göndermeni tavsiye ederim.

Bozulmuş zaten fan çalışmıyor diyorsun. Klavye arıza vermez inşallah değiştirmesi çok zor çünkü. 1450 tl istediler benden. Gittim kendim alıp değiştirdim 6 saat sürdü yapması. Klavyeye ulaşmak için en ufak parçasına kadar sökmek gerekiyor
Sırf klavyeye 1450 lira istedilerse güzel kazıklamaya çalışmışlar sizi. Işıklı-mışıklı klavyesi olduğunu düşünürsek en fazla 300TL tutar. Tabi stok var ise.

Geri
Yukarı