Çözüldü Lenovo Legion Y520 laptopa 144 Hz monitör bağlamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bilgisayarın HDMI portu 1.4 yani 120Hz verir. Type-C to DP dönüştürücüyle 144Hz alınabilir.
Hatalı bilgilendirme olduğunu düşünüyorum. Dönüştürücü kullanarak 144Hz almak mümkün değil. Hem monitörde hem de bilgisayarda DP çıkışı olmalı.

Type-C detayını atlamışım, HDMI'ı baz alarak yorum yapmıştım. Type-C kullanarak almak mümkünmüş.

Hatalı bilgilendirme olduğunu düşünüyorum. Dönüştürücü kullanarak 144Hz almak mümkün değil. Hem monitörde hem de bilgisayarda DP çıkışı olmalı.
Alan almış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şuraya göre olabiliyor diyor. Her USB-C portu görüntü çıkartamıyor. En üstteki yoruma göre:

Tamam, az önce Googleladım ve laptopın USB-C portundan görüntü verebiliyor. Bir USB-C'den DP'ye kablosu 144Hz için çalışacaktır.

@tlhxyz @Tim @Marla Singer
Recep Baltaş bu yorumunda alınmayacağını belirtmiş. Bunu baz alarak yorum yapmıştım. Yeni bir teknoloji çıkmışsa ve verilen bilgi güncellenmemişse çok da suçlu sayılmam herhalde :D

Tabloda yazanlar doğru. HDMI 2.0 ile 1080p 120 Hz alabilirsiniz. 144 Hz alamazsınız. Cihazınızda da HDMI 2.0 çıkışı olduğunu sanmıyorum. Zira bu çıkış laptoplarda GTX 10 serisi ile geldi.

144 Hz, DisplayPort ile alabilirsiniz. Dönüştürücü işe yaramaz. Hem monitörde hem de laptopta DP çıkışı olacak.

@tlhxyz @Tim @Marla Singer
Recep Baltaş bu yorumunda alınmayacağını belirtmiş. Bunu baz alarak yorum yapmıştım. Yeni bir teknoloji çıkmışsa ve verilen bilgi güncellenmemişse çok da suçlu sayılmam herhalde :D
Burada HDMI değil, Type-C kullanıyoruz ama. :)

Ayrıca, monitör destekliyorsa uygun HDMI sürümü ile HDMI üzerinden de 144 Hz alınabiliyor.

Geri
Yukarı