Lenovo Legion Y520 macOS High Sierra Kurma

ErgunPlak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Legion Y520 model laptop kullanıyorum Windows 10 ile birlikte fakat ablam bilgisayar mühendisliği okuyor sadece MacBook'larda çalışan bir program ile çalışması gerekiyormuş. Biraz araştırınca laptoplara Mac işletim sistemi yüklenebiliyormuş fakat ben hiç böyle bir şey yapmadım. Sorum şu, Windows 10 işletim sisteminin üzerine misal macOS High Sierra nasıl kurabilirim? Hiç anlamam bu konulardan, biraz detaylı bilgi verebilecek var mıdır? Bilgisayarımın iki sistemi de rahatça kaldıracağını düşünüyorum ama nasıl yapabilirim bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Laptop da.
256 GB M.2 SSD +2 TB HDD.
i7 7770 HQ.
GTX 1050 Ti+ ihd 630.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Öncelikle Teşekkür ederim ben bunun güncelinin olduğunu bilmiyordum sorum şu baştaki bios ayarları çok karışık geldi ve bende bazı ayarlar mevcut değil bunlar şart mıdır olmazsa olmaz ayarlar mıdır hepsi

Öncelikle Teşekkür ederim ben bunun güncelinin olduğunu bilmiyordum sorum şu baştaki bios ayarları çok karışık geldi ve bende bazı ayarlar mevcut değil bunlar şart mıdır olmazsa olmaz ayarlar mıdır hepsi?
Videodaki cihaz masaüstü ve ileri seviye bir anakart olduğu için o kadar fazla ayar var. Mesela bende sadece Secure Boot ayarı vardı onu kapattım ve kurulumu yaptım.

Videodaki cihaz masaüstü ve ileri seviye bir anakart olduğu için o kadar fazla ayar var. Mesela bende sadece Secure Boot ayarı vardı onu kapattım ve kurulumu yaptım.
[/Q
Hocam yardımına ihtiyacım var ben şimdi ssd den aygırdım fakat ntfs şeklinde birr ex-fat seçeneği vardı İnşAllah doğru ayırmışımdır şimdi o böldüğüm kısıma kuracağım değil mi doğru yoldayım birde format atarken ssd görmüyordu benim bi ara umarım karşılaşmam o sorunla
High Sierra veya Mojave deneyebilirsin.
Wifim intel dual band 8265 high sierra ile galiba uyumlu değil kartı değiştirmek dışında yapabilecek bir şeyim var mıdır
Wifim intel dual band 8265 high sierra ile galiba uyumlu değil kartı değiştirmek dışında yapabilecek bir şeyim var mıdır
a902b178-5511-4aa3-accb-eb6a3a060eaa.jpg

böyle kalıyor ekran yüklerken ne yapmalıyım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı