Lenovo Legion Y520 vs Acer Nitro 5

Acer soğutma olarak geride. Lenovo da ise kronik sorunlar var araştırabilirsiniz. Önerim Dell 7577.

Dell'in de adaptörü 130w olarak geliyor ve eskisinin aksine servis bunu değiştirmiyor. Bu adaptör yetersiz olduğundan şarjda iken bile bataryadan azalıyor. Yani Dell 7577 de kronik sorunlu sayılabilir. 1060 Max-Q lu modellerinde bu sorun yok.

Yeni modeli elimde abra a5 v13 eskilerine nazaran daha kaliteli yapmışlar o fırçalanmış yüzeyleride kullanmışlar buda estetik'i artırıyor youtube dan bakabilirsin gene

Yanlış Bilgilendirme! Acer Nitro 5 IPS Panal Kullanıyor!
Lenovo Legion Y520-15IKBN Intel Core i5 7300HQ 16GB 1TB + Fiyatı
Acer Nitro AN515-51-73HG Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + Fiyatı

Bu iki ürün arasında kaldım. Tek farkları işlemci olarak gözüküyor ve sanırsam Lenovo'nun SSD'si bir tık daha iyi onun dışında kalite olsun, soğutma performansı olsun, oyun performansı olsun siz hangisini önerirsiniz?
Bende Lenovo legıon Y520 modelin i7 işlemcili olanı mevcut. Şu anda her hangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Sana tavsiyem Lenovo almalısın çünkü; IPS ekran var Acer'da TN panel mevcut aradaki farkı bariz görebilirsin. Bir de ısınma diyor herkes fakat ben oyun haricinde ısınma yaşamıyorum Lenovo çift fanlı ve bu fanları istediğin zaman uygulamalardan devreye sokuyorsun aşırı ses yapıyor fakat oyunlarda donma, kasma gibi problemlerin önüne geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Lenovo legıon Y520 modelin i7 işlemcili olanı mevcut. Şu anda her hangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Sana tavsiyem Lenovo almalısın çünkü; IPS ekran var Acer'da TN panel mevcut aradaki farkı bariz görebilirsin. Birde ısınma diyor herkes fakat ben oyun haricinde ısınma yaşamıyorum Lenovo çift fanlı ve bu fanları istediğin zaman uygulamalardan devreye sokuyorsun aşırı ses yapıyor fakat oyunlarda donma, kasma gibi problemlerin önüne geçiyor.

Acerda da IPS var. Acerlarda hepsinde olmasada, baya bir kişi ısı sorunu ile karşılaştı. Ama bunun nedeni başarısız soğutma ya da tasarım değil. Termal macun yeniletme ile sorunu çözenler var. Lenovoda yine herkeste olmasada birçok kişi de bir süre sonra klavye bozulabiliyor. yine servis hallediyor. Delllerde, 1060 değilse ekran kartı, adaptör sorunu var. Ben lenovo aldım, şahsen memnunum.

Acer Nitro 5 kullanıcısıyım. Yükte GPU 64 derece +200 core +750 memory clock ile işlemcimde -0.180mv undervolt ile 70 dereceyi nadiren geçiyor. Sistemime imzamdan bakabilirsiniz. 1050 Ti lı modelde ısınma sorunu mevcut diyorlar. Bana gelen cihazda ısınma sorununun ı sı yok.
Dostum senin aldigin urun galiba i5 GTX 1050 modeli. i7'li urunlerde isinma sikintisi var deniyor. i5'liler icin sikayet yok galiba. Nasıl, urunden memnun musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acerda da IPS var. Acerlarda hepsinde olmasada, baya bir kişi ısı sorunu ile karşılaştı. Ama bunun nedeni başarısız soğutma ya da tasarım değil. Termal macun yeniletme ile sorunu çözenler var. Lenovoda yine herkeste olmasada birçok kişi de bir süre sonra klavye bozulabiliyor. yine servis hallediyor. Delllerde, 1060 değilse ekran kartı, adaptör sorunu var. Ben lenovo aldım, şahsen memnunum.

Aldığınız lenovo hangisi acaba ?

Ayrıca klavye vs herhangi memnun kalmadığınız kısımları nelerdir ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı