Lenovo Legion 5 Pro vs Acer Nitro 5 AN517

gobago

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bu hafta Lenovo Legion 5 Pro marka laptopu satın aldım. Kontrol ederken bkz: Işık sızması olduğu için iade etmeyi düşünüyorum. (aşağıya görseli ekleyeceğim, bu kadarının normal olup olmadığını bilmiyorum.) Video kurgu, fotoğraf işleriyle uğraşıyorum bu yüzden ekran kalitesine de önem veriyorum. Hp, Monster, Excalibur vs. gibi laptopları düşünmüyorum. Farklı bir alternatif olarak Acer Nitro 5 AN517-42 marka laptopu gördüm. Sizce bu laptop nasıldır? Özellikle video kurgu, post prodüksiyon işlerinde işimi görür mü? Lenovo'dan değişim yapmam daha mı mantıklı? Acer nasıl bir marka?

ACER NİTRO 5
  • Ekran Boyutu17,3 inç
  • Ekran KartıNvidia GeForce RTX 3070Ti
  • Garanti TipiResmi Distribütör Garantili
  • Harddisk KapasitesiYok
  • İşletim SistemiYok (Free Dos)
  • İşlemci6800H
  • İşlemci TipiAMD Ryzen 7
  • Ram (Sistem Belleği)32 GB
  • Ekran Kartı Hafızası8 GB

LENOVO LEGİON 5 PRO
  • Ekran Kartı Hafızası6 GB
  • İşletim SistemiYok (Free Dos)
  • İşlemci6800H
  • Ram (Sistem Belleği)16 GB
  • Garanti TipiResmi Distribütör Garantili
  • İşlemci TipiAMD Ryzen 7
  • Harddisk KapasitesiYok
  • Ekran Boyutu16 inç
  • Ekran KartıNvidia GeForce RTX 3060

• Kısa bir soru eki: Lenovo Legion 5 Pro'da (8x2) 16GB Ram bulunuyor. 32 Gb'a yükseltmek istediğimde Serviste vs içerisindeki Ramleri alıp indirim yapma gibi bir şansım oluyor mu? Bu olayları hiç bilmediğim için bunu da sormak istedim 😊

LENOVO LEGİON 5 PRO Işık Sızması
Lenovo.JPG

Eğer sizin aldığınız fiyat attığınız linktekiyle aynıysa ben ekrandan ziyade ekran kartı için iade edip Acer alırdım. Ama ekran da kötü duruyor Acer alınmayacaksa da değişim yapılmalı.

@gobago hocam ışık sızması seviyesi bana normal gibi geldi hatta iyi bile diyebilirim. Sizi rahatsız edecek seviyede mi? Bu sorun zaten her IPS modelde bir miktar var diye biliyorum. Acer alıp daha da kötü bir ışık sızması ile karşılaşabilirsiniz ayrıca Legion 5 Pro piyasadaki iyi ekrana sahip laptopladan biri.

Son düzenleme:
Legion 5 Pro ekran parlaklığıyla ve renk uyumluluğuyla övülen bir panele sahip hocam. Acer Nitro 5'in fiyatı çok iyi, 3070 Ti çok cazip ama Legion 5 Pro'nun 1440p çözünürlüğe veya 500 nit ekran parlaklığına sahip değil eğer yanlış görmediysem. Ekrana önem veriyorsanız Legion 5 Pro'dan vazgeçmeyin bence.

Geri
Yukarı