Lenovo Legion Y520 vs Monster Abra A5 10.3.1

DOOM

Hectopat
Daha fazla  
Araştırmalarım sonucu en son bu iki laptop arasında kaldım ve sizlerden de açıklayıcı bir şekilde hangisini seçmem gerektiği hakkında bir yorum istiyorum.

Lenovo Legion Y520 80WK0107TX i7-7700HQ 16GB 2TB 256GB SSD 4GB GTX1050Ti 15.6 FreeDOS

Abra A5 V10.3.1 15.6" Oyun Bilgisayarı

Ayrıca geçenki konumda DELL 7567'yi monster yenmişti ama tekrardan bir ekleyeyim. Konu başlığı değiştirilemediği için değiştiremiyorum.

Bu arada Y520 için klavye sorunu var diyorlar bilgisi olan var mı?

Ben de oyumu Monsterdan yana kullanıyorum Monster al ben kullanıyorum pişman olmazsın.

Ben monster kullanıcısı değilim. Daha doğrusu bilgisayarım yok. Ama geçen günlerde bizim Din dersine giren hocamız Monster Abra A5 V12.1 almıştı. Yakından da gördüm dokundum hoşumada gitti. Lenovoyu görmediğim için birşey demeyeceğim ama oyumu Monster'dan yana kullanıyorum.

Ben de oyumu Monsterdan yana kullanıyorum Monster al ben kullanıyorum pişman olmazsın.

Ben monster kullanıcısı değilim. Daha doğrusu bilgisayarım yok. Ama geçen günlerde bizim Din dersine giren hocamız Monster Abra A5 V12.1 almıştı. Yakından da gördüm dokundum hoşumada gitti. Lenovoyu görmediğim için birşey demeyeceğim ama oyumu Monster'dan yana kullanıyorum.

Yani bu üç gamebook arasından oyunuz monster a tamamdır.

Evet başka var mı beyler yavaştan kararı kesinleştirmem lazım da.

Eski bir lenovo y500 kullanıcısı olarak ben de bu belirttiğiniz modeli alacaktım ki kronik klavye sorunlu diye yorumlar okudum internette. O yüzden Monster almaya karar verdim. Eğer işletim sistemini kendiniz alıp yükleyebilirseniz ben bu bütçeye Tulpar t5 v14.1 öneririm. Kasa olarak bilemem ama ekran kartı olarak fersah fersah önde.

Lenovo oyun piyasasına yeni girdi. O yüzden kaliteli olduğunu düşünüyorum. Alan arkadaşlarımda ya Asus'dan yada Monster'dan geçen insanlar. Asus'tan geçenler memnun değiller. Ama Monster'dan geçenler baya memnunlar. Monster'ın bilgisayarları genelde sorunlu oluyor (yada sorunlu alanlar denk geliyor bana hep :) ). Tercihini bence Lenovo'dan yana kullan. Ayrıca Monster'ın çoğunda ısınma sorunu var. Senin alacağın modelde var mı bilmiyorum çoğu modeli çok aşırı ısınıyor deniyor. Ne kadar doğrudur bilemem.

Şimdi beyler şöyle bir durum daha var monster dediğim kasayı yeni satışa sundu sayılır. Bu kasa ile y520 nin kasa soğutması hemen hemen aynı yani oyunlarda her ikisi de 75 dereceyi geçmiyor diye gördüm hep ultra ayarlarda.

Ama ben şahsen monster alırsam mekanik klavye tercih etmek istiyorum.

Onun haricinde fps olarak bf1 oyunu ultra ayarlarda y520 de en az 50 en fazla 60 ı görüyor. Aynı şekilde monster ne kadar alır bilemiyorum.

Teknik servis falan olsun o olaylarda da monster önde zaten.

Ama hafiflik ve incelik olarak da y520 önde. Şimdi y520 nin klavyesi sorunlu çıkarsa acayip derecede sıkıntı olur benim için. O yüzden de böyle bir risk almak istemiyorum aslında.

Bir de monster alacak olursam eğer ki gtx 1050 ti ile gtx 1060 arasında oyunlarda ultra değerlerde acaba fps olarak ne kadar bir fark olur onu da tam olarak kestiremiyorum.

Ayrıca en uygun fiyatlı olarak bu ürünlerin arasında dell 7567 var onun da soğutması güzel diye duydum hep ve kullananlarda memnunlar aslında. Ama bilemiyorum yani monster ın klavyesini daha hoş bulduğum için gönlüm ona kayıyor sürekli.

Monster ın resimlerine baktım yeni kasa tasarımı gelmiş sanırım, bu arada her ürün sorunlu gelebilir bu şans işi ama sorun çıktığında gidip birebir konuşabileceğin birisini bulacağın firma monster bu yüzden monsterdan yana olmanı tavsiye ederim.
Ayrıca şunu da belirteyim monster her model bilgisayarına aynı kasa materyalini kullanmıyor fiyatı aşağı çekmek için bunu kendileri de bir inceleme videosunda belirtiyorlar. Bu yüzden düşük kaliteli modeli alıp sonra çok ısınıyo demek saçma bir de her laptop ısınır önemli olan bunun performansa ve kullanıcıya etkisini aza indirebilmektir. Yani laptop ısındı aman tanrım patlıcak diye bir şey yok zaten laptop parçaları ona dayanıklı üretilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı