Lenovo Legion Y520 Yükseltme Önerisi

Technoopak

Centipat
Merhabalar arkadaşlar. Konu başlığında belirttiğim üzere 1 adet Legion Y520'im var. GPU SS'lerini paylaşıyorum. Bu cihazımıza ne gibi yükseltmeler yapabilirim? Uyum sorunu yaşamayacağım parçalar, 16 GB RAM, ekran kartı vs. gibi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi forumlar. 😊

2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı cihazın 7700HQ ve 16 GB RAM versiyonu 2018 yazında bende vardı. Isınma sorunu delirtince dayıma satmıştım. Alacağınız herhangi bir marka 8 GB 2400 MHz RAM uyumlu olacaktır. HDD'nizi 1 TB yada sıkıntı çıkartmayacaksa 500 GB bir model ile değiştirin bir tane de 2.5" HDD kutusu alıp taşınabilir HDD'ye çevirin HDD'nizi. Tavsiyelerim bu kadar. He bir de eğer M.2 SSD yoksa HDD değiştirmek yerine direk 500/480/512 GB M.2 NVMe SSD alın.

aynı modelin 1050ti lısı var. Şuan hala kullanıyorum ama satmaya karar verdim. Çok ciddi ısınma problemleri var. Oyunda 90-95 dereceden aşağı düştüğünü görmedim işlemcinin 100 dereceye çıktığı zamanlar bile oluyor. Satıp masaüstü toplamaya karar verdim. Tavsiye ederim

aynı modelin 1050ti lısı var. Şuan hala kullanıyorum ama satmaya karar verdim. Çok ciddi ısınma problemleri var. Oyunda 90-95 dereceden aşağı düştüğünü görmedim işlemcinin 100 dereceye çıktığı zamanlar bile oluyor. Satıp masaüstü toplamaya karar verdim. Tavsiye ederim
Ben Forza Horizon 3 oynarken 2 saat sonra 30-40 FPS'e düşüyordu sıcaklıktan. Arkadaşımda aynı sorundan muzdaripti 1050 Ti'lı modelde. İşlemcinin Turbo Boost özelliğini BIOS'tan kapatmak 80 derecelere düşürmüştü sıcaklığı.

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar yalnız, askeri personelim malum sabit bir yerde olmuyoruz masaüstü zaten uymuyor laptop türü olarakta bu mevcut şuanlık bunu geliştirsem mi yoksa satıp gelen para ile birşeyler mi yapsam çözemedim. Satmak olarakta nasıl satarım o konuda da pek bi fikrim yok ne yapsam bilemedim :))

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar yalnız, askeri personelim malum sabit bir yerde olmuyoruz masaüstü zaten uymuyor laptop türü olarakta bu mevcut şuanlık bunu geliştirsem mi yoksa satıp gelen para ile birşeyler mi yapsam çözemedim. Satmak olarakta nasıl satarım o konuda da pek bi fikrim yok ne yapsam bilemedim :))
Bütçe nedir geliştirme için ?

Merhabalar arkadaşlar. Konu başlığında belirttiğim üzere 1 adet Legion Y520'im var. GPU SS'lerini paylaşıyorum. Bu cihazımıza ne gibi yükseltmeler yapabilirim? Uyum sorunu yaşamayacağım parçalar, 16 GB RAM, ekran kartı vs. gibi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi forumlar. 😊

Eki Görüntüle 573862Eki Görüntüle 573863Eki Görüntüle 573864Eki Görüntüle 573865Eki Görüntüle 573866Eki Görüntüle 573867
Laptopta pek upgrade yok ama +8 GB RAM ve YOKSA SSD tavsiye ederim.Termal macun da 6 ayda bir bakım gerektirir.

Geri
Yukarı