Lenovo Legion Y520'ye SSD takmak mümkün mü?

OneManCTW

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

İlk sorum;
Lenovo Legion Y520 (i5 7300HQ versiyonu) laptopa sahibim. Buna SSD takmak mümkün mü? Yani M.2 yuvası mevcut mu?

İkinci sorum;
Sorudan ziyade sizden tavsiye isteyeceğim. SSD konusunu hiç bilmiyorum NVMe, PCI gibi terimler var. Eğer takılabiliyorsa benim laptopa hangi model takılabiliyor?

Cevaplarınızı ve takılabiliyorsa da önerilerinizi bekliyorum. Piyasadaki en iyi fiyat performans ürünü hangisi? Yüksek bir şey istemiyorum Windows'u hızlıca çalıştırsın oynayacağım oyunları da atar orada oynarım yüksek bir boyut beklentim yok. Cevaplarınızı sürekli takip edeceğim, beklemedeyim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
M2 SSD desteği var NVMe takabilirsin. F/P olarak Corsair öneririm. Lenovo'nun tavsiye ettiği modeller bunlar ama.
Screenshot_20190925-193640_Google PDF Viewer.jpg
Corsair MP510 tercih edebilirsin. PCIe 3.0 ve X4 destekliyor teoride laptopun ile uyumlu. Yabancı forumlarda da kullanan var. Samsung PM961 veya Corsair MP510 tercih etmen doğru olur. Yerinde olsam hafıza avantajıyla Corsair tercih ederim.

Herkese merhaba,

İlk sorum;
Lenovo Legion Y520 (i5 7300HQ versiyonu) laptopa sahibim. Buna SSD takmak mümkün mü? Yani M.2 yuvası mevcut mu?

İkinci sorum;
Sorudan ziyade sizden tavsiye isteyeceğim. SSD konusunu hiç bilmiyorum NVMe, PCI gibi terimler var. Eğer takılabiliyorsa benim laptopa hangi model takılabiliyor?

Cevaplarınızı ve takılabiliyorsa da önerilerinizi bekliyorum. Piyasadaki en iyi fiyat performans ürünü hangisi? Yüksek bir şey istemiyorum Windows'u hızlıca çalıştırsın oynayacağım oyunları da atar orada oynarım yüksek bir boyut beklentim yok. Cevaplarınızı sürekli takip edeceğim, beklemedeyim. Teşekkürler.
Size bir şey soracağım. Hala bu bilgisayar satılıyor mu? (I5 7300HQ olan) ben hiçbir yerde bulamadım da.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı