Lenovo Legion Y520 SSD takma

Sisteminizde hangi depolama birimi var, bütçeniz nedir, kapasiteyi mi artırmak istiyorsunuz, yeni bir depolama mı eklemek istiyorsunuz? Hiçbir bilgi vermemişsiniz.

Cihazın içini açıp bakabilirsiniz. Bir tane SATA portu ve bir tane PCIe M.2 SSD portu olması lazım. İçinde HDD varsa bunu çıkarıp yerine 2.5" SATA SSD alabilirsiniz. Eğer buna dokunmayıp M.2 SSD eklemek istiyorsanız NVMe SSD alacaksınız. İkisi için de Samsung markasını öneririm.

520.png

Sisteminizde hangi depolama birimi var, bütçeniz nedir, kapasiteyi mi arttırmak istiyorsunuz, yeni bir depolama mı eklemek istiyorsunuz? Hiçbir bilgi vermemişsiniz.

Cihazın içini açıp bakabilirsiniz. Bir tane SATA portu ve bir tane PCI-e M.2 SSD portu olması lazım. İçinde HDD varsa bunu çıkarıp yerine 2.5" SATA SSD alabilirsiniz. Eğer buna dokunmayıp M.2 SSD eklemek istiyorsanız NVMe SSD alacaksınız. İkisi için de Samsung markasını öneririm.

Eki Görüntüle 613306

Peki o dediginiz özellikleri yani bilgisayarımın özelliklerini nasıl görebilirim yani hard disk özelliklerini.

Merhaba ben laptopuma SSD takmak istiyorum. Bana hangi SSD'yi önerirsiniz SSD M.2 SSD olacak ve ucuz olması lazım 2. el olursa bir sıkıntı olur mu? Bir de ben laptopumu 8 GB RAM'dan 12 GB RAM'e çıkarttım 16 mı yapayım yoksa SSD mi alayım?

Ne kadar bir alan istiyorsunuz? Ucuz demek yerine bütçe belirtir misiniz? 12 GB yeterli geliyorsa şimdilik yükseltmenize gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı