Lenovo Legion Y530 Q Tuşundan Gelen Ses

abdulkadir4733

Hectopat
23 Kasım günü Lenovo Legion Y530 model notebooku Hepsiburada'dan sipariş ettim, 28 Kasım'da elime ulaştı yalnız klavyede Q tuşuna basınca böyle çirkin bir ses çıkıyor yay sesi gibi.
Bu ses sadece Q tuşundan geliyor bu tuş bazen bastığımda çok kısa süreli gömülüyor ayrıca dün şarjda kullanırken sanırım 3.saatimde adaptörden ses gelmeye başladı ayrıca sol fandan elime vuran hava sağ fana göre biraz daha zayıf, bu sorunlar neden kaynaklanıyor olabilir ve ne yapabilirim? Cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servis yolu gözüküyor klavye sorunu yüzünden. Adaptörden ince cız gibi bir ses geliyorsa sorunlu anlamına gelmiyor, bazen o elektronik parçalardan ses gelebiliyor.(ekran kartı, güç kaynağı, laptop...) Fanlar ise genelde işlemci ve ekran kartı olarak ayrılıyor sağ ve sol taraflar biz kontrol edemesek de, kendi hızını ayarlıyor olabilir asenkron olarak. Son bir şey eğer servise göndereceksen bütün sorunları söyle.

Servis yolu gözüküyor klavye sorunu yüzünden. Adaptörden ince cız gibi bir ses geliyorsa sorunlu anlamına gelmiyor, bazen o elektronik parçalardan ses gelebiliyor.(ekran kartı, güç kaynağı, laptop...) Fanlar ise genelde işlemci ve ekran kartı olarak ayrılıyor sağ ve sol taraflar biz kontrol edemesek de, kendi hızını ayarlıyor olabilir asenkron olarak. Son bir şey eğer servise göndereceksen bütün sorunları söyle.

Peki klavyenin ortasına elimi koyduğumda bir ısı hissetmem normal mi? Değilse bunu da ekleyeyim

Ben de hissediyorum. Parçalar arası boşluk az olduğundan sıcaklık yalıtımı biraz az. Elinizi yakacak kadar olmaması gerekiyor. Genelde klavye dışında kalan yerler o kadar sıcak olur ama klavyede varsa tasarımsal bir sıkıntı olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı