Lenovo Legion Y720 "kod 43" hatası

Razzor

Decapat
RAM
16GB
Ekran kartı
GTX 1060 6GB
İşlemci
İ7 7700HQ
Arkadaşlar cihazım:

- Lenovo Legion Y720.
- i7 7700HQ.
- GTX 1060 6 GB.
- 16 GB RAM.
- Windows 10.
- Batarya bitik.

• Her ne yolu denediysem hiçbir işe yaramadı. DDU ile güvenli modda sildim, BIOS vs her şey güncel gözüküyor, Windows güncellemeleri tam, forumdaki diğer arkadaşların denediği şeyleri denedim, ilgili videolara baktım yine denedim ama NVIDIA'nın kendi sitesinden uyumlu sürücüyü indirdiğim zaman kurulum aşamasında grafik sürücüsü kurulumu.
Kısmında mavi ekran veriyor.
• Arkadaşlar kaç kez format attım. Kaç kez Windows'u tekrar yükledim hiçbiri çözüm olmadı. Kafayı yiyeceğim, mental çöküntü yaşayacağım 😕

• Şimdi Windows 11'e yükseltip tekrar deneyeceğim. Tavsiye verecek varsa lütfen verirse çok sevinirim. Sorunun donanımsal olmasını hiç istemiyorum çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar cihazım:

- Lenovo Legion Y720.
- i7 7700HQ.
- GTX 1060 6 GB.
- 16 GB RAM.
- Windows 10.
- Batarya bitik.

• Her ne yolu denediysem hiçbir işe yaramadı. DDU ile güvenli modda sildim, BIOS vs her şey güncel gözüküyor, Windows güncellemeleri tam, forumdaki diğer arkadaşların denediği şeyleri denedim, ilgili videolara baktım yine denedim ama NVIDIA'nın kendi sitesinden uyumlu sürücüyü indirdiğim zaman kurulum aşamasında grafik sürücüsü kurulumu.
Kısmında mavi ekran veriyor.
• Arkadaşlar kaç kez format attım. Kaç kez Windows'u tekrar yükledim hiçbiri çözüm olmadı. Kafayı yiyeceğim, mental çöküntü yaşayacağım 😕

• Şimdi Windows 11'e yükseltip tekrar deneyeceğim. Tavsiye verecek varsa lütfen verirse çok sevinirim. Sorunun donanımsal olmasını hiç istemiyorum çünkü.

Bu şekilde cihazı kaldır deyip donanımları tara dedikten sonra sorun ortadan kalkıyor ancak yeniden başlatınca bilgisayarı sarı ünlem(kod 43) hatasına geri düşüyor anlamadım gitti. Driverlarını NVIDIA'dan indirsem bu sefer mavi ekrana düşüp gidecek diye de korkuyorum :(
Dump dosyalarını şu şekilde göstereyim

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-20 173759.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-20 173759.png
    162,6 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran görüntüsü 2022-03-20 182954.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-20 182954.png
    84,5 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran görüntüsü 2022-03-20 182306.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-20 182306.png
    15,5 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Bu şekilde cihazı kaldır deyip donanımları tara dedikten sonra sorun ortadan kalkıyor ancak yeniden başlatınca bilgisayarı sarı ünlem(kod 43) hatasına geri düşüyor anlamadım gitti. Driverlarını NVIDIA'dan indirsem bu sefer mavi ekrana düşüp gidecek diye de korkuyorum :(

Dump dosyalarını şu şekilde göstereyim
Dosyanın kendisini neden atmadın?
DDU ile ekran kartı sürücüsünü sil, WHQL ibareli güncel bir sürücüyü nVIDIA'nın resmi sitesinden indir.

Geri
Yukarı