Lenovo LOQ 15APH8 uygulama açarken 1-2 saniyeliğine donuyor

BukanHan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yeni bir gaming laptop aldım. Lenovo LOQ 15APH8 15.6" FHD 144 Hz ekran, AMD Ryzen 7 7840HS, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX4060 8 GB, FreeDOS,

Hemen Windows 11 Pro yükledim. Benim problemim anlık takılmalar. Herhangi bir oyuna açmak için çift tıkladığımda çok kısa, belki 2 sn. ya da 1 sn. takılıyor. Bazen Chrome'u açarken de yapıyor, ya da bir uygulamayı yüklerken. Sanki ekran kartını devreye alırken takılıyor gibi. Oyunlarda problem yok.

Var mıdır yorumu, fikri, önerisi olan?

Teşekkür ederim.

Merhaba,

Yeni bir gaming laptop aldım. Lenovo LOQ 15APH8 15.6" FHD 144 Hz ekran, AMD Ryzen 7 7840HS, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX4060 8 GB, FreeDOS,

Hemen Windows 11 Pro yükledim. Benim problemim anlık takılmalar. Herhangi bir oyuna açmak için çift tıkladığımda çok kısa, belki 2 sn. ya da 1 sn. takılıyor. Bazen Chrome'u açarken de yapıyor, ya da bir uygulamayı yüklerken. Sanki ekran kartını devreye alırken takılıyor gibi. Oyunlarda problem yok.

Var mıdır yorumu, fikri, önerisi olan?

Teşekkür ederim.
2 Ekran kartı driverini da silin hocam. Ardından Amd nin sitesinden ve nvidianın sitesinden güncel driverları indirip onları kurun. Nvidianın driver kurarken Geforce Experince kurmadan kurulum yapın. Sorun düzelmezse Amd chipset driverini da amd nin sitesinden bir güncelleyip deneyin.

Merhabalar,
Söyleyebilirim ki şu an o problemim yok. Ama maalesef çözümü doğrudan işaretleyemiyorum.

Windowsu yeniden yükledim, kurulumdan sonra aynı sıkıntı vardı. Grafik sürücüsü otomatik yüklendi kurulumda. Onu sildim, yeniden yükledim. Bu aşamada da aynı problem devam etti. Ama çok kullanmıyorum bilgisayarı aynı seviyede miydi hatırlamıyorum. İnternetten gördüğüm, ve çoğunlukla kendi aklıma yatan şekilde ayarladım. Dahili ekran kartının kendi yazılımını kurcaladığımı hatırlıyorum. Sonra yavaş yavaş o problem gitti.

Çok üzgünüm keşke heh oldu dediğim bir işlemi hatırlayabilseydim.

Birşeyleri kontrol edip ekran görüntüsü atmamı isterseniz atabilirim.

Kolaylıklar dilerim

Yeni konular

Geri
Yukarı