Lenovo LOQ 15APH8 uygulama açarken 1-2 saniyeliğine donuyor

BukanHan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yeni bir gaming laptop aldım. Lenovo LOQ 15APH8 15.6" FHD 144 Hz ekran, AMD Ryzen 7 7840HS, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX4060 8 GB, FreeDOS,

Hemen Windows 11 Pro yükledim. Benim problemim anlık takılmalar. Herhangi bir oyuna açmak için çift tıkladığımda çok kısa, belki 2 sn. ya da 1 sn. takılıyor. Bazen Chrome'u açarken de yapıyor, ya da bir uygulamayı yüklerken. Sanki ekran kartını devreye alırken takılıyor gibi. Oyunlarda problem yok.

Var mıdır yorumu, fikri, önerisi olan?

Teşekkür ederim.

Yeni cikan donanimlar uyumlu calismayabilirler bu yuzden BIOS update yapmak zorundasin. BIOS update sonrasi duzelmezse servise yollayin.

Merhaba,

Yeni bir gaming laptop aldım. Lenovo LOQ 15APH8 15.6" FHD 144 Hz ekran, AMD Ryzen 7 7840HS, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX4060 8 GB, FreeDOS,

Hemen Windows 11 Pro yükledim. Benim problemim anlık takılmalar. Herhangi bir oyuna açmak için çift tıkladığımda çok kısa, belki 2 sn. ya da 1 sn. takılıyor. Bazen Chrome'u açarken de yapıyor, ya da bir uygulamayı yüklerken. Sanki ekran kartını devreye alırken takılıyor gibi. Oyunlarda problem yok.

Teşekkür ederim.

Pil seçeneklerini kontrol edin.

BIOS update yaptım ama en başta değil. Ondan sonrada devam etti. Windows 11 de bir iki oyun dışında hiç bir şey yüklü değil. Windowsu temiz olarak tekrar kurmak faydalı olabilir mi ?

BIOS Update yaptım ama en başta değil. Ondan sonra da devam etti. Windows 11 de bir iki oyun dışında hiçbir şey yüklü değil. Windows'u temiz olarak tekrar kurmak faydalı olabilir mi?

Windows'un dosyası eksik veya sistemde zararlı varsa olabilir etkinleştirmeyi KMSpico veya crack olarakmı yaptınız acaba yaptıysanız temiz format işe yarayabilir.

Windows'un dosyası eksik veya sistemde zararlı varsa olabilir etkinleştirmeyi KMSpico veya crack olarakmı yaptınız acaba yaptıysanız temiz format işe yarayabilir.
Hayır lisans kodu girerek yaptım bir problem yaşamamak için.
Pil seçeneklerini kontrol edin.
Tam olarak neye bakmam lazım
Kalan yüzde 100%
Sıcaklık 30 °C
Cihaz kimyası Li-Polimer
Tasarlandığı kapasite 60 Wh
Tam şarj kapasitesi 62.55 Wh
Üretim tarihi 03/09/2023
Tasarlandığı voltaj 15.44 V
Voltaj 17.45 V
Sabit yazılım sürümü 0009-0007-0100-0004

Tasarlandığı Voltajla Voltaj uyumlu değil. Problem mi acaba?

Hayır lisans kodu girerek yaptım bir problem yaşamamak için.

Tam olarak neye bakmam lazım.
Kalan yüzde 100%
Sıcaklık 30 °c
Cihaz kimyası li-polimer
Tasarlandığı kapasite 60 wh.
Tam şarj kapasitesi 62.55 wh.
Üretim tarihi 03/09/2023
Tasarlandığı voltaj 15.44 v
Voltaj 17.45 v
Sabit yazılım sürümü 0009-0007-0100-0004

Tasarlandığı voltajla voltaj uyumlu değil. Problem mi acaba?

Hocam ben size onu demedimki yani pili önerilen moddamı yoksa başka bir pil modundamı kullanıyorsunuz diye sordum.

Önerilen moddaydı, yüksek performansa alıp denedim. Aynı şekilde. En son oyunlardan birinde de çok kısa kısa takılmalar yaptı. Gittkçe artıyor gibi bir durumda var.

Önerilen moddaydı, yüksek performansa alıp denedim. Aynı şekilde. En son oyunlardan birinde de çok kısa kısa takılmalar yaptı. Gittkçe artıyor gibi bir durumda var.
Hocam tekrar windows kurulumu yapin bu sefer AMD ile ilgili grafik surucusu vs programlari kurmayın. Buyuk ihtimal sorun bundan kaynakli olabilir.

Merhaba,

Teşekkür ederim.
hocam merhaba bende yaklasik 3 hafta once lenovo LOQ 15IRH8 modelinden satın aldım ilk 1 haftasında ekran takılma problemi yasamaya basladim, ben harici bir monitor kullanıyorum once problemin hdmi kablosundan olabileceğini düşündüm çünkü mönitörüm yeni ve bir problem oldugunu dusunmuyorum bu sebepten kablodur dedim ama normal kendi dahili ekranında da aynı problemi gorunce pc de birşey olduğunu fark ettim ilk oncelikle yazılımsal oldugunu dusundum ama olamazdı tum driverlarim guncel, gpu da kronik bir hata olabilir mi ama gpunun performasında ve ısı değerlerinde hiçbir anormallik yok forumları araştırmaya başladım LOQ serisi yeni olduğu için forumlarda cok birsey yok senle dahil bir arkadaş daha gordum LENOVO forumda o da ayni problemi yaşıyor bu durum 2-3 saatte bir anlık yaşandığı için problem yaratmıyor ama ilerisi için ürküyorum açıkçası bir de monster satın alıp ilk gece de kronik problem yaşayıp iade etmiştim ve bunu satın almıştım bunda da problem yaşayınca insanın sinirleri bozuluyor neyse bunla alakalı ne yaptınız hocam laptopun durumu aynı mıdır veya yetkili servisi aradınız mı aradıysanız ne dediler bilgi sahibi edersen bizi sevnirim umarım problem yaşamayız.

Geri
Yukarı