Çözüldü Lenovo LOQ 15IRH8 16 GB RAM 32 GB'ye yükseltilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serars

Femtopat
Daha fazla  
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Lenovo LOQ 15IRH8 bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Özellikleri şu şekilde:

Lenovo LOQ 15IRH8 oyuncu bilgisayarı, 15.6" FHD 144 Hz, Intel Core i7-13620h, 16 GB RAM, 512 GB SSD, RTX4060 8 GB ekran kartı

Fakat bu bilgisayarın özelliklerine sitesinde baktığımda, RAM'in 32 GB'ı desteklemeyeceği yazıyor. Bazı yabancı forum sitelerinde kimi kişiler yükselttiğini ve çalıştığını kimisi ise işe yaramadığını savunuyor. Şirketin uzmanlarına yazıp bu konuda bilgi istedim 2 defa. Bir cevapta yükseltilemeyeceği bilgisi verilirken, diğer cevapta ise 16 GB'nin önerilen donanım olduğu, 32'ye sorunsuz yükseltilebileceği söylendi.

Bunu deneyen arkadaşlar var mı? Deneyimlerini paylaşabilir mi acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-30 150209.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-11-30 150209.jpg
    41,5 KB · Görüntüleme: 57
Çözüm
2x32 GB bile yapılabilir duruma göre, bir engel yok çünkü genel olarak. 32 GB yapmanızda herhangi bir problem olmaz. Markalar bilerek düşük yazıyor.
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Lenovo LOQ 15IRH8 bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Özellikleri şu şekilde:

Lenovo LOQ 15IRH8 oyuncu bilgisayarı, 15.6" FHD 144 Hz, Intel Core i7-13620h, 16 GB RAM, 512 GB SSD, RTX4060 8 GB ekran kartı

Fakat bu bilgisayarın özelliklerine sitesinde baktığımda, RAM'in 32 GB'ı desteklemeyeceği yazıyor. Bazı yabancı forum sitelerinde kimi kişiler yükselttiğini ve çalıştığını kimisi ise işe yaramadığını savunuyor. Şirketin uzmanlarına yazıp bu konuda bilgi istedim 2 defa. Bir cevapta yükseltilemeyeceği bilgisi verilirken, diğer cevapta ise 16 GB'nin önerilen donanım olduğu, 32'ye sorunsuz yükseltilebileceği söylendi.

Bunu deneyen arkadaşlar var mı? Deneyimlerini paylaşabilir mi acaba?

32 GB'a kadar yükseltme yapabilirsiniz.
Düzeltme: Amazon'da 16 GB desteklediği yazıyor emin olamadım.

32 GB'a kadar yükseltme yapabilirsiniz.
Teşekkürler.

Test ettiniz mi acaba hiç? Kendi sitelerinde neden böyle bir uyarı yazma gereği duyuyorlar? Yani diğer markalarla rekabet açısından kötü bir durum.

Edit: Lenova'nın kendi sitesinden de ekran görüntüsü koydum. Orada da önerilen donanım 16GB olarak belirtiliyor.

2x32 GB bile yapılabilir duruma göre, bir engel yok çünkü genel olarak. 32 GB yapmanızda herhangi bir problem olmaz. Markalar bilerek düşük yazıyor.

Çözüm
Evet ben de bir türlü anlam veremedim. İyi işlemci, iyi ekran kartı ama neden ram 32'i yapılamasın.

Şirketin neden böyle bir tavsiyede bulunur?

Kullanıcılar pek yükseltmeye çalışmasın diye muhtemelen, normalde bir engel yok çünkü. En güvenilir üst sınırı söylüyorlar genel olarak.

Stok olarak cihazı maksimum o şekilde satışa sunuyorlar, en yüksek olarak da bunu öneriyorlar normal olarak. Cihazın sınırı hakkında bir bilgi değil yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı