İnceleme Lenovo LOQ 15IRH8 i5 12450H RTX 4060

Baya güzel inceleme olmuş.
Eğer saf güç istersen Amazon.com.tr bu bilgisayara
bakabilirsin .

Hocam eve yarin gececegim bakarim.

Bu arada bu videodaki urun 4050. Bende 4060 var. 4050 ile 4060 kiyaslanmaz. 4060 mantikli.

Hocam 3070 Ti saf gucte daha iyi oldugu icin olabilir ama guc tuketimi ve sicaklik bakimindan 4060 kadar iyi degil, tabii o kasa Nitro 5'in 6800H ve 3070 Ti sicakliklarini bilmiyorum. @Artoria Pendragon hocam daha iyi cevap verecektir.
Amazon.com.tr LOQ ağır basıyor hocam biraz bu modelde bir ram düşük onu ben eklerim Acer hakkında pek doğru bilgiler alamadım herkes 90 derece normal diyor her ne kadar 3070Tİ modeli iyi olsada Lenovonun serviside soğutmasıda iyi kısmet deniceğiz

Nitro'da 90 derece+ rahat görürsünüz fakat bu sıcaklıkta nasıl performans verdiği önemli olan, o da gayet iyi fena değil diyebilirim. 3070 Ti Nitro aslında LOQ'a göre genel olarak üstün fakat eski nesil GPU olduğu için gene LOQ'a kayıyorum ben tercih açısından.

Teşekkürler hocam bende LOQ da kaldım 9 taksit fırsatı ile alacağım tek kızdığım 8 ve 16 ram seçenekleri olsa o sistemi direk 8ram ile göndermeseler daha iyi olacak

Daha önceki Lenovo V14 Laptop'umda da aynı Samsung SSD'nin 256 GB modeli vardı ve termal Pad'i bulunduğu halde cayır cayır yanıyordu, Lenovo'nun böyle bir modelde SSD'yi soğutmaya tenezzül dahil etmemiş olması ilginç doğrusu. RAM'in 32 GB ile sınırlandırılmasına çok inanmayın derim, daha önce de başka modellerde 12-16 GB gibi sınırlandırmalar vardı ancak 64 GB'a sorunsuz yükseltiliyordu, hatta bazı firmalar yükseltme ile cihazları sattı.

Bu tür cihazlar hep gürültülü çalışır 5000RPM ve üzeri.

@BerkayZ87 hocam birde forumda birkaç konuda LOQ VRAM 100+ derecelerde ısınmasıyla alakalı konu gördüm. Test etme fırsatınız olursa VRAM sıcaklık değerlerini de paylaşabilir misiniz?

10 dakikalık FIFA 24 sonucum aşağıdaki gibi. En yüksek 86 derece görmüş, ortalama 79 derece VRAM sıcaklığı. Hotspot ise ortalama 74 derece, en yüksek 82 derece. GPU sıcaklığı ise en yüksek 73, ortalama 67 derece.

Denge modunda bu arada. Performans veya sessiz modda değil.

Tek kaliteli Bass'ları MSI Vector, Raider ve Titan'da gördüm. Bendeki Raider'ın hoparlörlerine ilk müzik açtığımda aşırı şaşırdım. Gayet iyi ayarlamalar yapılınca.

Görev Yöneticisinde Dahili GPU yok değil mi? Varsa pek MUX Switch saymamak lazım ya.

Advanced BIOS açmayı da bir deneyin dilerseniz. RAM OC sen seversin Berkay

Raider'da RAM Overclock yaptım Berkay. Şimdi konuyu çok dağıtmayayım diye fazla açmayayım ama epey iyi oldu ya. 5200 CL42 -> 5600 CL42
MC Refresh Rate 4X
LPMode Off
No Power Down Mode
Gear Ratio 2 (DDR5'te 1 olmuyormuş galiba, ben de başaramadım zaten voltaj versem de.)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…