Hero 5T 12/13 RTX 4060 sistem incelemesi

merhaba, bugün sizlere 1 aydır kullandığım sistemin incelemesini yayınlayacağım.

Öncelikle sistemin içerisindeki parçalar;
Palit RTX 4060.
i5-12400F
XPG Gammix 16 GB RAM.
Kingston snv2s 500 GB SSD.
ASUS Prime H610M-K anakart.
GameGaraj aquarius mesh kasa.
650W PSU

ekran kartıyla başlayalım;

Ekran kartı ilk 1 aydaki izlenimime göre gayet iyi durumda. FurMark testlerinde maksimum 72 dereceyi gördü. Soğutması hayli hayli iyi. Tek sorunu coil whine olması. Gerçi buna bir sorun diyemeyiz. Çünkü zarar vermiyor. Bu arada coil whine rahatsız edici değil.
Şu ana kadar oynadığım oyunlarda ki FPS ve sıcaklık değerleri:

RDR 2: 69 derece, 85-90 FPS DLSS kapalı.

Cyberpunk 2077:70 derece, 90-100 FPS frame gen açık, DLSS 3 kalite modunda, RTX Ultra.

FIFA 23: 68 derece, 150-160 FPS Ultra ayarlar.

Valorant: Ultra ayarlar 400 FPS, derecesini hatırlamıyorum.

Geri kalanlar ise ıvır zıvır oyunlar.

Ben ekran kartının soğutmasını ve performansını beğendim. Verdiğim değerlere göre sizin düşüncelerinizi de almak isterim.

Gelelim işlemciye, işlemcide şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Ama alacaklar varsa sıvı soğutma kesinlikle öneririm.

Oynadığım oyunlar ve işlemci sıcaklığı:

Cyberpunk 2077: Maksimum sıcaklık: 80 derece, bu arada 80 dereceyi saniyelik görüyor. Yani sıkıntı değil. Ortalama 70-75

derece.

RDR 2: Maksimum 81. aynı şekilde saniyelik görüyor. Ortalama 70-75 derece.

Valorant: Maksimum 65, ortalama 59-60 derece.

FIFA 23: Maksimum 75 ortalama 70 derece.

Ben işlemciden gayet memnunum. Ama sıvı soğutmayı başta belirttiğim gibi öneririm. Bende yakında alacağım.

RAM'lere gelirsek bir sıkıntı yok. Memtest86 testinden de başarıyla geçti.

SSD ise HD Tune testinden tertemiz bir şekilde geçti. Sıkıntı yok.

Anakart da gayet iyi. Zaten onda bir test işlemi yok bildiğim kadarıyla.

Kasaya gelirsek zaten mesh kasa olduğu için gayet iyi soğutuyor. Bu arada ben genellikle camları ve kapıyı kapatmama rağmen çok iyi soğutuyor.

PSU'da da bir sıkıntı göremedim şu ana kadar.

Evet, parça testi bitti. Sistem hakkındaki düşüncelerim ise gayet olumlu. Şu ana kadar hiçbir parça da sorun çıkarmadı sistem. Ekran kartındaki coil whine dışında. Alacaklar için gayet iyi bir sistem.

Sistem linki: Hero 5T12/13-RTX4060 - Game Garaj

Ben sistem de anakartı H610M-K, ekran kartını Palit RTX 4060, SSD'yi Kingston, ve kasayı GameGaraj aquarius mesh olarak değiştirdim.

Bu ilk incelememdi, hatam varsa söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başarılı bir inceleme olmuş, beğendim. Estetik olması adına 1 2 görsel ekleseydiniz daha şık dururdu.
Hocam oyun testlerini önceden yaptığım için fotoğraf ekleyemedim. Diğer incelemelerimde fotoğraf eklemeyi düşünüyorum. Gayet güzel gözüküyor eklersek.

21 bine şöyle bir laptop imkansız tek avantajı taşımak o da zaten 3 saat felan dayanıyor gamingse PC hayırlı olsun.
Teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı