Lenovo LOQ 4060 vs Acer 16 4050

Pürüz çıkmadığına sevindim. Güle güle kullanın.

Kurulumla ilgili söylemek istediğim bazı şeyler var.
1-Mümkünse windows 11 HOME versiyon tercih edin.
2-Kurulum esnasında ethernet kablosu kullanın.
3-Güncellemeler tamamlanmadan hiçbir driver veya program kurmayın. Her gerektiğinde pc yi yeniden başlatıp windows güncelleme kontrolünü tekrar yapın.
4-Güncellemeler tamamlandıkltan sonra acer sitesinden Acer nitro sense ve diğer acer destek yazılımlarını kurun ve tekrar güncelleme kontrolü yapın.
5-Güncellenmeler tamamlandıktan sonra aygıt yöneticisini kontrol edin. Kurulmamış aygıt kalmış ise sitesinden uygun driver indirip kurun.
6- (Kişisel tavsiye-uymasanız da olur. Sorun olmadıkça en güncel driverler yüklü olsun diye uğraşmayın, windows update ne kurmuşsa o kalsın. Sorun olması halinde güncel driverlere yönelin..)

ek : Ofis programı olarak ''Libre office'', mediaplayer olarak ''Potplayer'', tarayıcı olarak yüklü gelen EDGE veya Opera tavsiyemdir.

Son düzenleme:
Pürüz çıkmadığına sevindim. Güle güle kullanın.

Kurulumla ilgili söylemek istediğim bazı şeyler var.
1-mümkünse Windows 11 Home versiyon tercih edin.
2-kurulum esnasında Ethernet kablosu kullanın.
3-güncellemeler tamamlanmadan hiçbir driver veya program kurmayın. Her gerektiğinde PC'yi yeniden başlatıp Windows güncelleme kontrolünü tekrar yapın.
4-güncellemeler tamamlandıkltan sonra Acer sitesinden Acer NitroSense ve diğer Acer destek yazılımlarını kurun ve tekrar güncelleme kontrolü yapın.
5-güncellenmeler tamamlandıktan sonra Aygıt Yöneticisi'ni kontrol edin. Kurulmamış aygıt kalmış ise sitesinden uygun driver indirip kurun.
6- (kişisel tavsiye-uymasanız da olur. Sorun olmadıkça en güncel sürücüler yüklü olsun diye uğraşmayın, Windows Update ne kurmuşsa o kalsın. Sorun olması halinde güncel driverlere yönelin.)

Ek: Ofis programı olarak "LibreOffice", mediaplayer olarak "potplayer", tarayıcı olarak yüklü gelen Edge veya Opera tavsiyemdir.

Hocam Windows 10 Pro keyi aldim. Cunku hep onu kullandim. Vede USB 10 var. Windows 11 kullanacak indirecek PC vs yok. Simdi nasıl yol izleyim ben.

Hocam Windows 10 Pro keyi aldim. Cunku hep onu kullandim. Vede USB 10 var. Windows 11 kullanacak indirecek PC vs yok. Simdi nasıl yol izleyim ben.
Mesajınızı yeni gördüm. Muhtemelen şimdiye kadar kurmuşsunuzdur.
Elinizdeki USB yi kullanmanızda sakınca yok.
Mevcut W10 USB sini kullanarak yukarıda belirtilen şekilde kurmanız halinde sorun çıkmayacaktır ama yeni bir Windows 11 PRO usb si ile kurmanız sağlıklı metod.
NŞA W10 pro lisansı W11 proda da geçerli olur.

Mesajınızı yeni gördüm. Muhtemelen şimdiye kadar kurmuşsunuzdur.
Elinizdeki USB'yi kullanmanızda sakınca yok.
Mevcut Windows 10 USB'sini kullanarak yukarıda belirtilen şekilde kurmanız halinde sorun çıkmayacaktır ama yeni bir Windows 11 Pro USB'si ile kurmanız sağlıklı metot.
NSA Windows 10 Pro lisansı W11 Pro'da da geçerli olur.

Daha kurmadim hocam ugrasamadim PC ile. Windows 10 keyi yukseltme ile 11 yapmaktan bahsediyosuz galiba. 10 ile 11 arasinda ne fark ediyor. Bu PC mesela 11 le optimize calisiyor gibi bir şey mi?

Hay sansima galiba 2 adet olü piksel var.

Siyah ekranda belli oluyor ya.

Ne yapayım.?

Cihaz 115W.

Dediğiniz şekildeyse Nitro 16 alabilirsiniz, 90wh batarya ve %100 sRGB 400 nit panel tercih edilebilir yapıyor.

Hocam aldigim laptopta 2 adet olu piksel cikinca degisim talep ettim dün ama bugün iade karari vermisler para hemen gecti hesaba. Yine aynisini mi alayim baska mi?

Dosya Ekleri

• 20240128_032144.jpg
    20240128_032144.jpg
    88,7 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı