Lenovo LOQ 7840HS RTX4060 alınır mı?

HP 4050 li versiyonunda ekranı kötüde olsa çok iyi iş çıkarmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşte hem benim attığım hemde sizin attığınız bu video ''Tam bana göre laptop yapmışlar.'' dedirtti.

Hocam 44'e 4060 alinmaz. 1000 TL daha koyup 4070 Victus alinabiliyor. Ki panel vs. hicbir sey ekran karti yukseltmesi kadar onemli degil.
Kişisel tercih.
Hocam istediğim özellikler önemli benim için. Bu konuda netim. Sessiz ve serin çalışması. Tabi teknoloji şans işi ama uzun ömürlü kullanabilmem de önemli.

30bin-42bin
Hocam laptoplarda çok basit mantık var. İnternette vb dolaşırken sessiz çalışır ama donanım arttıkça performans gerektiren işler yapıyorsanız mecburen harıl harıl çalışıcak. Oyun oynamıcaksanız ve sessizlik istiyorsanız mac alın.

Hocam 44'e 4060 alinmaz. 1000 TL daha koyup 4070 Victus alinabiliyor. Ki panel vs. hiçbir şey ekran karti yukseltmesi kadar onemli degil.

4060 ile 4070 arasında ortalamada 5 FPS fark var. Bu durumda limitli 4070'e sahip Victus yerine kaliteli ve soğutması üst düzey olan ve paneli daha iyi olan cihazı tercih etmek daha mantıklı.

Hocam istediğim özellikler önemli benim için. Bu konuda netim. Sessiz ve serin çalışması.
Ben oyle cok laptop kullanmis ve deneyimlemis birisi degilim ama Lenovo LOQ o kadar da sessiz calisan bir model degil. Ayrica i5 12450H islemci gerektiren oyunlarda isiniyor. Ekran karti 65 derecelerde gezinirken islemci 85-90 derecelerde geziniyor. Tabii bu sonuclar dengeli moddayken boyle. Performans modunda illaki daha serin calisiyordur ama bu sefer de dayanilmaz bir ses ortaya cikiyor. Vantage uzerinden guc ve fan profili ayarlamasini elle kendin ozellestirirsen sonuc ne olur orasini bilemem.

Not: Laptop sogutucu kullanmiyorum ve laptopun altinda bir yukseltme yok, direkt masaya yapisik bir sekilde duruyor. Bunun da sicakliga etkisi var. Laptopu en azindan 5cm falan yuksekte tuttugun takdirde sicakliklarda 5-10 dereceye kadar azalis meydana gelmesi olasi.

Hocam 44'e 4060 alinmaz. 1000 TL daha koyup 4070 Victus alinabiliyor. Ki panel vs. hicbir sey ekran karti yukseltmesi kadar onemli degil.
Hocam daha önce ben de sizin gibi düşünüyordum hatta Victus da önerdim. Ama forumda arkadaşlar 4060 ile 4070 arası doğru dürüst fark olmadığını ve Victus kalitesi yerine kaliteli ekran ve kasalı cihazın daha makul olduğunu belirttiler. O yüzden ben de bunu önerdim.

4060 ile 4070 arasında ortalamada 5 FPS fark var. Bu durumda limitli 4070'e sahip Victus yerine kaliteli ve soğutması üst düzey olan ve paneli daha iyi olan cihazı tercih etmek daha mantıklı.
Hocam daha önce ben de sizin gibi düşünüyordum hatta Victus da önerdim. Ama forumda arkadaşlar 4060 ile 4070 arası doğru dürüst fark olmadığını ve Victus kalitesi yerine kaliteli ekran ve kasalı cihazın daha makul olduğunu belirttiler. O yüzden ben de bunu önerdim.
Fark gayet belirgin. Evet 3000 serisinde oldugu gibi Watt Scaling yok lakin 4060 ile 4070'e ayniymis gibi muamele yapmanin da anlami yok.

Screenshot_20240401_164817_YouTube.jpg

Screenshot_20240401_164825_YouTube.jpg

Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum.
Kişisel tercih.

Hocam laptoplarda çok basit mantık var. İnternette vb dolaşırken sessiz çalışır ama donanım arttıkça performans gerektiren işler yapıyorsanız mecburen harıl harıl çalışıcak. Oyun oynamıcaksanız ve sessizlik istiyorsanız mac alın.
Hocam çok ağır oyun oynamıyorum. Knight Online Rise Online ve eski cod oyunları fifa tarzı oyunlar oynarım. Victus 7640hs rtx4050 ağır oyunları da oynatıyor. Ama donma takılma vs. yaşamaktan korkuyorum. Birkaç kişi bu durumlardan bahsetmiş Victus hakkında.

Kişisel tercih.
Oyuncu laptoplarinda ekran kartinin daha iyi secilmesi bir kisisel tercih degildir. Ayrica laptoplarda panelini begenmediysen monitor alabilirsin, sogutmasini begenmediysen laptop sogutucu alabilir ek olarak sivi metal surebilirsin ama ekran karti icin boyle bir cozum yok, eGPU ile ugrasacak kadar da issiz birisinin oldugunu sanmiyorum. Kisacasi laptoplarda surdurulebilirligi ve uzun omurlulugu arttiran en onemli bilesen ekran kartidir. Ekran kartin ne kadar iyiyse o kadar uzun sure degistirme ihtiyaci duymazsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı