İnceleme Lenovo LP1 Pro Kulaklık

Hepinize merhabalar arkadaşlar. Birkaç aydır kullandığım Lenovo LP1 Pro kulaklık hakkındaki deneyimlerimi detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağım.

İlk önce malzeme kalitesinden bahsetmek istiyorum. Kutusunda kullanılan plastik gayet kaliteli ve çok hoş duruyor fakat kulaklıklara gelince malzemenin kulakta hissedilemeyecek şekilde hafif fakat dandik olduğunu hissettim. Hatta kontrol etmek için dokunmatik alana dokunurken bazen yay sesi geliyor.

Ses kalitesi olarak bass seviyesi çok iyi, bir TWS kulaklığa göre bassları gayet iyi veriyor ancak tiz konusunda aynı şeyi söyleyemem. Diğer kulaklıklara göre ses sanki hafiften daha derinden geliyormuş gibi geliyor fakat ortalama bir ses kalitesine sahip olduğunu, normal kullanımda rahatsız etmediğini söyleyebilirim.

Maalesef bu kulaklık piyasadaki çoğu kulaklığın aksine uygulaması bulunmuyor. Yani uygulamadan şarj kutusunun şarjına bakamıyorsunuz veya ses ayarlarını değiştiremiyorsunuz. Kulaklıkların şarjına bakmak için ya Bluetooth menüsünden bakmanız veya Google Play'den veya App Store'dan kulaklık şarjını gösteren bir uygulama bulmanız gerekiyor.

Kulaklıkta suya ve toza dayanıklılık, gürültü engelleme ve çoklu bağlantı bulunmamakta.

Aramalar için kulaklık mikrofonunu kullanacaksanız kesinlikle tavsiye etmiyorum çünkü kulaklığın berbat ötesi bir mikrofonu var.

Kulaklıkta Bluetooth 5.1 bulunuyor. 5-8 metre (cihaza göre değişebilir) mesafeye kadar bağlantı kopması yaşamadan rahatlıkla müzik dinleyebiliyorsunuz.

Şarj konusuna gelirsek, kulaklıklar tek bir şarj ile 4 saat müzik oynatabiliyor. Kulaklıkların şarj kutusu kulaklıkları yaklaşık 4-5 kere 0'dan 100'e şarj edebiliyor. Yani günde birkaç saat müzik dinleyen biriyseniz, bu kulaklık tek şarj ile size ortalama 17 saat yani 1 hafta rahatlıkla dayanabilecektir.

Otobüs, metro gibi ortamlarda sesi %75'ten yükseğe çıkarmanızı tavsiye etmem çünkü kulaklık silikonlu bir yapıya sahip olmadığı için yalıtımı iyi değil. Hem müzik sesini %75'ten daha fazla yükseltirseniz sesi dışarıya veriyor, hem de kısık sesle müzik dinlerken dışarıdaki sesi içeriye alıyor.

Kulaklığımız şu anda piyasada ortalama 350-400₺ civarlarında bulunabilir. Bence bu fiyata şu anda bulunabilecek en iyi F/P kulaklıklardan birisi.

Kulaklığın özelliklerini merak edenler için.

Yeni konular

Geri
Yukarı