Lenovo monitör coil whine sesi geliyor

Oguz7144

Hectopat
Makaleler
1
Monitör
Lenovo g24-20
3 Aralık'ta elime G24-20 Lenovo monitörüm ulaştı. 2 gün öncesine kadar bir ses vs duymuyordum. Ama son iki gündür tiz bir ses kulağıma geliyor. PSU'ya bakıyorum, ekran kartına kulağımı yaklaştırıyorum yok, en son sesin kaynağını monitorun ustune kulagimi koyduğum da buldum.

Lenovo bobin sesi için normal diyor kendi sitesinde. Benim kulaklarimda tinnitus hastalığı oldugu için tedavisi olmayan bu hastalığımı çok fena kamçılıyor. İade degisim yaparlar mı? Ses çok düşük ama o frekans kulagima bir kere geldi mi kulaklıkla bile duyuyorum.

3 Aralık'ta elime G24-20 Lenovo monitörüm ulaştı. 2 gün öncesine kadar bir ses vs duymuyordum. Ama son iki gündür tiz bir ses kulağıma geliyor. PSU'ya bakıyorum, ekran kartına kulağımı yaklaştırıyorum yok, en son sesin kaynağını monitorun ustune kulagimi koyduğum da buldum.

Lenovo bobin sesi için normal diyor kendi sitesinde. Benim kulaklarimda tinnitus hastalığı oldugu için tedavisi olmayan bu hastalığımı çok fena kamçılıyor. İade degisim yaparlar mı? Ses çok düşük ama o frekans kulagima bir kere geldi mi kulaklıkla bile duyuyorum.

Yardımcı olacaktır.

Merhaba konu biraz eski o yüzden bir süredir kullanıyor olmalsınız. Yeni alacak kişiler için neler söyleyebilirsiniz ? Mesela zamanla alıştınız mı yoksa sinir bozucu olmaya devam mı ediyor 120hz'ye çekip veya MPRT kapatıp kullanıp sorunu çözebildiniz mi ? Bir çok kişi almak isteyip bu sorundan çekiniyor. Başka da bir alternatifi olmadığı için 800-900tl daha pahalı olan ürünlere yöneliyor.

Merhaba konu biraz eski o yüzden bir süredir kullanıyor olmalsınız. Yeni alacak kişiler için neler söyleyebilirsiniz ? Mesela zamanla alıştınız mı yoksa sinir bozucu olmaya devam mı ediyor 120hz'ye çekip veya MPRT kapatıp kullanıp sorunu çözebildiniz mi ? Bir çok kişi almak isteyip bu sorundan çekiniyor. Başka da bir alternatifi olmadığı için 800-900tl daha pahalı olan ürünlere yöneliyor.
Kesinlikle almanı tavsiye etmiyorum. Beynini mahveder + siyah renk paleti bozuk. Siyaları fazla koyumsu veriyor. Bir çok ayar denedim ama duzelmedi. Arkadasimda benle aynı gun aldi ondada aynı şey var. Servise verdim direk doa raporu verdiler. Saticiya iade ettim. Suan dell g2422hs kullaniyorum. Herseyiyle mükemmel ötesi. Ayrıca garanti konusunda dünyanın en relax firması diyebilirim. 1 ölü pixel garantisi veren başka firma yok. Bobin sesi çıkaran zımbırtıyı kullanmıyor. Flicker free teknolojisi kullanıyor o yüzden. Ben 3800 e almıştım suan 4300 olmuş. Kesinlikle tavsiye ederim

Bu model zaten coil whine sorunlu. Önermiyorum. Yeni patlak verdi. Bobin sesi olarakta geçer. Garantiye verilebilir veya @One Way Trigger'in dedikleri yapılabilir. Lenovo G24-20 yerine şu alınabilir.

Aynı sorunun olduğunu amazonda fransızca biri yazmış.
default._CR0,0,1024,1024_SX48_.png

Anonyme51
5 yıldız üzerinden 1,0 Gürültü güç kaynağı, sızıntı için ekran!
19 Nisan 2021 tarihinde Fransa’da 🇫🇷 incelendi
Doğrulanmış Alışveriş
Bu ekranı tavsiye etmiyorum çünkü izole edilmiş bir arıza düşünerek ilkini çevirdim.
Ama ikincisini alırken, 120Hz veya daha fazla olduğunda bir uğultu sesi yayan aynı güç kaynağı sorunum var.
Buna ek olarak, izole bir durum değilim, bu üretim probleminden etkilenen bu referans.

Sahip olduğumuz üretim kusurunun yanı sıra:
Görüntü güzel ve akışkandır, renkler sadece
Freesync ve gsync ile uyumludur (test edilmiş) diğer taraftan seçenek etkinleştirildiğinde gölgeleme ekler ve overdrive ve BFI'yi (cbr) ayarlamak imkansızdır.
Parlaklık güçlüdür, indirmeniz gerekir (25/100). HDR bazı uyumlu oyunlarda açığız.
Bağlantı tarafında, 2 HDMI 2.0 soketi ve bir DP 1.4 ile donatılmıştır. Her iki kabloyla birlikte gelir.
Ses tarafında, hoparlörler yardım etmek için oradalar ama o kadar da harika değil.

Kağıt üzerinde çok umut verici ama gerçekte bu fiyata her şey üzerinde bir hayal kırıklığı.
3 kişi bunu faydalı buldu
Çok fazla yorum yok zaten olanı da 3 kişi desteklemiş. Kesinlikle Coil Whine sorunu olmasın diyen biri bu modeli de tercih etmemeli bence.

Aynı sorunun olduğunu amazonda fransızca biri yazmış.
default._CR0,0,1024,1024_SX48_.png

Anonyme51
5 yıldız üzerinden 1,0 Gürültü güç kaynağı, sızıntı için ekran!
19 Nisan 2021 tarihinde Fransa’da 🇫🇷 incelendi
Doğrulanmış Alışveriş
Bu ekranı tavsiye etmiyorum çünkü izole edilmiş bir arıza düşünerek ilkini çevirdim.
Ama ikincisini alırken, 120Hz veya daha fazla olduğunda bir uğultu sesi yayan aynı güç kaynağı sorunum var.
Buna ek olarak, izole bir durum değilim, bu üretim probleminden etkilenen bu referans.

Sahip olduğumuz üretim kusurunun yanı sıra:
Görüntü güzel ve akışkandır, renkler sadece
Freesync ve gsync ile uyumludur (test edilmiş) diğer taraftan seçenek etkinleştirildiğinde gölgeleme ekler ve overdrive ve BFI'yi (cbr) ayarlamak imkansızdır.
Parlaklık güçlüdür, indirmeniz gerekir (25/100). HDR bazı uyumlu oyunlarda açığız.
Bağlantı tarafında, 2 HDMI 2.0 soketi ve bir DP 1.4 ile donatılmıştır. Her iki kabloyla birlikte gelir.
Ses tarafında, hoparlörler yardım etmek için oradalar ama o kadar da harika değil.

Kağıt üzerinde çok umut verici ama gerçekte bu fiyata her şey üzerinde bir hayal kırıklığı.
3 kişi bunu faydalı buldu
Çok fazla yorum yok zaten olanı da 3 kişi desteklemiş. Kesinlikle Coil Whine sorunu olmasın diyen biri bu modeli de tercih etmemeli bence.
Bu sorunu bu monitörde pek görmüyoruz şansa gelmiş olmalı.

O zaman yeni öneri yapayım.

Şu anki fiyatını hak etmiyor ama 3500-3700 arası olduğunda alınabilir.

Aynı monitörü bir senedir kullanıyorum sorunu yeni farkeettim bende degişim falan olmaz galiba ilk 6 ay için geçerliymiş garantiye yollasammı Lenovo'yu bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı