Lenovo P2(P2a42) LineageOS ROM Yükleme

Getramen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Lenovo P2 bir telefonum var içinden stock ROM yüklü (Android 7.0). LineageOs Android 9.0 yüklemek istiyorum. Kendi sitesinde Lenovo P2 için ROM buldum fakat düzgünce anlatım yapan bir YouTube videosu bulamadım. Aranızda bu işten anlayan var ise yardım edebilirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekteki rehberi izleyerek twrp yüklemen lazım.
How to Install TWRP Recovery and Root Lenovo P2 [P2a42] | Click It or Not

Ardından google uygulamalarını indirmen lazım orada bir sürü seçenek var ihtiyacın olan kadarını indir.
The Open GApps Project

Son olarak burayada attığın rom'u indireceksin
-Rom ve gapps ı telefonunun ana dizinine atacaksın,
-Twrp'yi açacaksın ve wipe sekmesine girip herşeyi sileceksin(bilgilerinde dahil),
-Install sekmesine girip önce rom'u yükleyeceksin sonra gapps'ı yükleyeceksin.

Tebrikler custom rom'un hazır, ilk açılış emin ol uzun sürecektir ama 5 dakikayı geçerse kapat aç telefonu.

!!!Bu işlem garantiyi bozar ve yeteri kadar tecrübesi olmayan biri yapar ise telefonun recovery'si zarar görebilir ve telefon bir "takoz" haline gelebilir.!!!

TWRP'yi bilgisayardan mı telefondan mı yükleyecegim? Unlock işlemi gerekli mi? TWRP' yi nasıl yükleyeceğimi Türkçe anlatır mısınız?
Ayrıca IMEI numaram gider mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı