Elektronik Lenovo R25I30 165Hz (OC 180 Hz) Monitor 3.999 TL!

Bu kadar detaylı bir inceleme bulamazsın. Merak ettiğin şeyler çok spesifik; satın alıp kendin gözlemlemediğin sürece bu kararsızlığına son veremezsin gibi duruyor. Tek tek OSD'de bulunan modları denemek, hepsine ayarlama yapmak falan epey uğraştırıcı işler. Buna ben bile üşendim, o kadar inceleme yapmayı seven birisi olarak.
Sorduğum şey buradaki dinamik kontrast gerçekten kontrastı bu kadar yükselten bir şey mi yoksa diğerleriyle aynı, pazarlama taktiği mi? Gerçekten 10K:1 kontrast verebililiyorsa diğer monitörlerden çok daha iyi demek bu.

Gayet doğal bir soru.

Son düzenleme:
Böyle düşünmüyorum. Sorduğum şey buradaki dinamik kontrast gerçekten kontrastı bu kadar yükselten bir şey mi yoksa yine pazarlama taktiği mi?
Pazarlama taktiği bile olsa ortada ölçüm sonucu oluşmuş bir 10.000:1 kontrast değeri var. Yani somut ve deney yoluyla elde edilmiş bir veri. Ayrıca yukarıda bir arkadaş, bu özelliği aktif ettiğinde sinemadaymış gibi bir görüntü deneyimi verdiğini belirtmişti.
Hocam izlemeye devam ettiğim dizinin bir bölümünü dinamik kontrastı açarak izledim harbiden sinemada izliyormuş havası verdi, psikolojik olarak mı böyle hissettim bilmiyorum ama ayarı açık ve kapalı şekilde test ettim bayağı benim için büyük fark etti. Oyunlar dışında bu özelliği açık kullanacağım.

Pazarlama taktiği bile olsa ortada ölçüm sonucu oluşmuş bir 10.000:1 kontrast değeri var. Yani somut ve deney yoluyla elde edilmiş bir veri. Ayrıca yukarıda bir arkadaş, bu özelliği aktif ettiğinde sinemadaymış gibi bir görüntü deneyimi verdiğini belirtmişti.
Bu mesajı görmemiştim. Teşekkürler.

Neyse artık alıp deneyelim.
Kaynak varsa guzel olur.
Bu arada, özellikle belirten biri vardı incelemesinde kanıtıyla. Ama kaydetmeyi unuttum...

Zaten HDR400 sertifikası gerçek 8 bit'i şart koşuyormuş.

Arkadaşlar monitörü 2-3 gün kullandım dün akşam 2 defa güç kablosunu takarken kısa devre yaptı pat diye ses geldi 2 defa şalter attı. Monitörü iadeye yolladım bu problem neden olmuş olabilir 2 tane daha monitör kullanıyorum aynı odada ilk defa böyle bir şey başıma geldi nasıl dönüş yaparlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı